CELÝ SESTŘIH: Karviná - Olomouc 3:5. Nováček ovládl divokou přestřelku

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Nováček fotbalové ligy z Olomouce prodloužil vydařený úvod sezony o vítězství 5:3 v Karviné. Hanáci v divokém průběhu sice přišli během šesti minut o dvougólový náskok, ale za stavu 2:2 dokázali znovu kontrovat brankami Šimona Falty a Davida Housky, jehož trefa byla i vítězná. Olomouc se před nedělním programem dostala na druhé místo, zatímco Karviná je už šest kol v řadě bez výhry.

I bez zraněného útočníka Chorého Hanáci do zápasu vstoupili jako z partesu. Už ve druhé minutě dohrál akci taženou po levém křídle Zahradníček, který si uvnitř pokutového území zpracoval balon a levačkou pokořil Berkovce. Tragický nástup Karviné podtrhl v 10. minutě Košťál, kterému odskočil balon ve vlastní šestnáctce, napadající Plšek ho obehrál a pak překonal i gólmana.

Hanáci i díky excelentnímu úvodu v prvním poločase jasně kralovali. Texl mohl jejich kombinační i pohybovou převahu zvýraznit třetí trefou, ale jeho skákavý pokus se mezi tyče nevešel.

Karvinou ovšem probudil v úplném závěru první půle Budínský, který po standardce a vyhrané hlavičce Košťála ze závaru ve vápně snížil. Pro Slezany to byla gólová radost po 319 minutách.

Domácí se vrátili do druhé půle jako vyměnění. Během šesti minut bylo vyrovnáno a opět po standardní situaci. Letičův roh propadl až k Panákovi, který hlavou zamířil do levého horního rohu olomoucké brány.

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Olomouc 3:5

Karvinských bylo najednou na hřišti plno a soupeř s velkými problémy odvracel jejich ataky. K obratu scházelo málo, Budínského ránu ale Buchta v 55. minutě vytáhl. Jak se však Karviná hrnula dopředu, okna v její obraně vybízela Sigmu ke kontrům. Po brejku Vepřeka ještě zasáhl včas Košťál, ale v 68. minutě znovu strhl vedení na stranu hostů Falta, který po akci střídajícího Obročníka z dvanácti metrů po zemi trefil přesně k tyči.

Než domácí stačili sebrat síly k poslední ofenzívě, pohrál si s karvinskými beky v 75. minutě Houska a Berkovcovi nedal šanci. K divokému průběhu přispěl ještě opět Budínský, který devět minut před koncem z penalty potrestal faul Radakoviče. Ale k ničemu jinému už se domácí neprobojovali a v 89. minutě naopak z olomouckého přečíslení popáté inkasovali ze Zahradníčkovy kopačky.

Domácí: 45. Budínský, 51. Panák, 80. Budínský

Hosté: 2. Zahradníček, 10. Plšek, 68. Falta, 75. Houska, 89. Zahradníček

Domácí: Berkovec – Jan Moravec, Košťál, Hošek, Letić – Šisler (C) (71. Čolić), Janečka – Štepanovský (46. Ramírez), Budínský, Kalabiška (22. Eismann) – Panák.

Hosté: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (90. Hála), Houska, Texl (62. Obročník), Kalvach, Falta (84. Moulis) – Plšek.

Karviná - Olomouc: Zahradníček se trefil už ve druhé minutě a Olomouc vede 1:0

Karviná - Olomouc: Košťál si nezpracoval míč, Plšek snadno skóroval. 2:0 pro Sigmu

Karviná - Olomouc: Falta mohl jít do šance, zastavil ho chybně odmávaný ofsajd

Karviná - Olomouc: S Letičovou tečovanou střelou si Buchta poradil

Karviná - Olomouc: Texlova skákavá střela proletěla těsně vedle tyče

Karviná - Olomouc: Šislerova dělovka rozvlnila jen boční síť

Karviná - Olomouc: Eismannovu střelu zblokoval Houska, domácí marně volali po penaltě

Karviná - Olomouc: Budínský si našel odražený míč a dal Karviné naději – 1:2

Karviná - Olomouc: Jede, jede mašinka – olomoučtí fans si užívají vládu Sigmy

Karviná - Olomouc: Panák se po rohu prosadil hlavou a je to 2:2

Karviná - Olomouc: Budínský mohl dokonat obrat, Buchta byl proti

Karviná - Olomouc: Další Panákovu hlavičku Buchta u tyče zkrotil

Karviná - Olomouc: Vepřek už střílel do prázdné brány, míč vyhlavičkoval Košťál

Karviná - Olomouc: Míč se odrazil k Faltovi, ten prostřelil Berkovce a Olomouc vede 3:2

Karviná - Olomouc: Housku neuhlídali ani tři soupeři, je to 4:2 pro Sigmu

Karviná - Olomouc: Radakovič ve vápně zboural Ramireze a Budínský penaltu proměnil – 3:4

Karviná - Olomouc: Brejk Sigmy zakončil Zahradníček a Olomouc vede 5:3