CELÝ SESTŘIH: Brno - Liberec 1:2. O výhře hostů rozhodl Potočný

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Liberec vyhráli v 7. kole 2:1 na hřišti posledního Brna a v neúplné tabulce jim patří třetí místo.Slovan se ujal vedení po vlastní brance Tadase Kijanskase, ale Zbrojovka po přestávce vyrovnala zásluhou střídajícího Alvina Fortese. O vítězství severočeského celku však o pár minut později rozhodl Roman Potočný.

Domácí: 65. Fortes

Hosté: 8. Kijanskas (vl.), 71. Potočný

Domácí: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský (77. Přichystal) – Polák, Sedlák – Juhar (46. Fortes), T. Pilík, Lutonský – Koné (46. Michal Škoda).

Hosté: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný (90+2. Kulhánek) – Coufal (C), Breite, Ševčík – Folprecht, Voltr (59. Kerbr) – Pulkrab (80. Hybš).

3 018 diváků

V chladném a deštivém odpoledni vyšel lépe vstup do zápasu Libercu. Slovan se dostal již v 8. minutě do vedení. K němu mu pomohl Kijanskas, který si srazil Ševčíkův centr do vlastní brány. Domácí mohli vzápětí vyrovnat, ale Vraštila vychytal brněnský odchovanec v severočeských službách brankář Hladký.

Více ze hry měl však nadále Liberec. Ve 24. minutě se dostal k míči na hranici vápna Folprecht a přinutil gólmana Melichárka k zákroku. O pár vteřin později byl sám před brněnským kapitánem Coufal, ale brněnský gólman opět skvěle zasáhl.

Z letargie mohl Brno dostat Pilík, který neprožíval povedené jubilejní 250. utkání v nejvyšší soutěži. Jeho prudká střela skončila v náručí Hladkého a poté z přímého kopu zamířil vysoko nad. Liberec navíc poté mohl podruhé udeřit po rohu, kdy Kúdela mířil těsně vedle.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Liberec 1:2

Zbrojovka se pokusila oživit hru dvojnásobným střídáním, když Koného s Juharem nahradili Škoda s Fortesem. A právě druhý jmenovaný v 65. minutě vyrovnal. Po Pilíkově centru se nizozemský záložník dostal k míči a po technické střele si připsal první gól v české lize.

Brno ožilo a mohli se dostat do vedení, ale Škoda sám proti Hladkému neuspěl. Trest přišel v 71. minutě, kdy proletěl přetažený Folprechtův centr až k Potočnému a ten nekompromisní ranou poslal míč pod břevno. Stejný hráč navíc vzápětí trefil tyč.

Liberec je tak v neúplné tabulce s 13 body třetí o bod za druhou Olomoucí. Slavia a Sparta na něj ale před nedělním pražským derby ztrácí jeden, respektive dva body. Brno je se čtyřmi body a jediným vítězstvím stále poslední.