CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Baník 2:1. Domácí rozhodli v nastavení, nováček klesá

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Jihlavy v osmém kole první ligy doma porazili Ostravu 2:1 gólem Jakuba Fulneka ze třetí minuty nastavení. Vysočina opustila sestupové pásmo, naopak nováček Baník posedmé za sebou nezvítězil a klesl na předposlední místo tabulky.

Domácí: 36. D. Ikaunieks, 90+3. Fulnek

Hosté: 21. de Azevedo

Domácí: Hanuš – Nový, Tlustý, Rosa, Keresteš – Vaculík (C), Zoubele (64. Dvořák) – Fulnek, Urblík, Popović (71. Klíma) – D. Ikaunieks.

Hosté: Vašek (C) – Pazdera, Pokorný, Šindelář, Azackij, P. Breda – Hlinka, de Azevedo (83. Sus), R. Hrubý, Mičola (62. Granečný) – J. Šašinka (70. Baroš).

Domácí: Rakovan, Novotný, Kryštůfek, Daníček, Pecháček, Klíma, Dvořák

Hosté: Šustr, Sus, Granečný, Panić, Šašinka, Poznar, Baroš

Domácí: Fulnek

Hosté: de Azevedo, Vašek

Zelinka – Kříž, Arnošt

Stadion v Jiráskově ulici, Jihlava

Ostrava byla v úvodu lepším týmem, gólman Vašek musel zasahovat jen v první minutě proti střele Fulneka z hranice vápna. Jihlava stejně jako v minulém utkání v Jablonci prohrávala po brance z pokutového kopu. Ten ve 21. minutě po faulu kapitána Vaculíka proměnil Brazilec De Azevedo.

S Baníkem přicestovaly asi dvě stovky fanoušků, kteří původně na Vysočinu neměli cestovat kvůli disciplinárnímu trestu, nakonec jim ale byl výjezd umožněn. Ostravští příznivci svému týmu vytvořili takřka domácí prostředí. Gól oslavili dělbuchem a v druhém poločase ve svém sektoru zapálili několik světlicí.

Domácí mohli srovnat už deset minut před koncem prvního poločasu, ale Zoubeleho střelu vytáhl Vašek na rohový kop. Z něj už ale Jihlava ve 37. minutě udeřila. Po centru Vaculíka vstřelil svůj třetí gól v ligové sezoně Lotyš Ikaunieks.

Dvacet minut před koncem se na hřiště dostal v hostujícím dresu uzdravený Baroš, ale k vážnější příležitosti se na hrotu útoku nedostal. Slušnou příležitosti na změnu skóre si vypracoval jihlavský Vaculík, který nepovedeným centrem trefil břevno ostravské branky. Až v poslední nastavené minutě rozhodl o triumfu Vysočiny Fulnek dorážkou do prázdné brány po závaru.

Klíčové momenty utkání

Jihlava - Ostrava: Fulnek se přece jen trefil – a Jihlava vede v nastaveném čase 2:1

Jihlava - Ostrava: Šašinka vypálil z otočky, jeho ránu zblokoval Rosa

Jihlava - Ostrava: Popovič dostal prostor ke dvěma střelám, balon do brány nedostal

Jihlava - Ostrava: Zelinka odpískal penaltu pro Jihlavu, pak ji kvůli ofsajdu vzal zpátky

Jihlava - Ostrava: Velká paráda – Zoubele střílel sám po rohu, Vašek balon vyškrábl

Jihlava - Ostrava: Prásk! Vašek se drsně srazil s Popovičem, oba museli být ošetřeni

Jihlava - Ostrava: Kerestešovu dělovku vytáhl Vašek jen tak tak na roh

Jihlava - Ostrava: Vaculík vletěl ve vápně do Šašinky, De Azevedo penaltu proměnil – 1:0 pro Baník

Jihlava - Ostrava: De Azevedův roh proskákal těsně před jihlavskou bránou

Jihlava - Ostrava: To bylo těsné! Pokorný se opřel do odraženého míče a poslal ho těsně nad

Jihlava - Ostrava: Urblík z hranice vápna o kousek minul horní roh brány

Jihlava - Ostrava: Po závaru pálil Fulnek, Vašek ho vychytal

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55