25. září 2017 • 20:54

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Slovácko 1:1. Domácí srazila Váchova chyba

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Fotbalisté Liberce v dohrávce 8. ligového kola doma jen remizovali se Slováckem 1:1. Severočechy poslal do vedení v 71. minutě Matěj Hybš svou první trefou v nejvyšší soutěži v dresu Slovanu, ale čtyři minuty před koncem zařídil dělbu bodů Tomáš Zajíc, kterému ke gólu pomohlo zaváhání střídajícího záložníka domácích Lukáše Váchy. Hosté hráli v deseti od vyloučení Davida Machalíka už z šesté minuty. Domácí byli oslabeni od 63. minuty, kdy dostal druhou žlutou kartu Ondřej Karafiát.

Domácí: 71. Hybš

Hosté: 85. Zajíc

Domácí: Hladký – Mikula, Kúdela, Karafiát, Potočný – Coufal (C), Breite (61. Bosančić), Voltr (46. Hybš), Folprecht, Ševčík – Pulkrab (76. Vácha).

Hosté: Heča – Juroška (84. Sadílek), S. Hofmann, Břečka, Divíšek (74. Jakub Rezek) – Navrátil, Šumulikoski (C), Havlík, V. Daníček, Machalík – Zajíc (88. Šimko).

3895 diváků

Liberec doma v lize se Slováckem remizoval počtvrté za sebou a nevyužil šanci bodově dotáhnout v tabulce třetí Slavii. Z pátého místa na ni ztrácí dva body. Slovácko skórovalo téměř po pěti ligových zápasech a je jedenácté.

Slovácko v minulých dvou zápasech dohrávalo v Liberci v oslabení a v plném počtu nevydrželo ani tentokrát. Machalík už po šesti minutách předvedl ostrý skluz s nohou nahoru proti domácímu Voltrovi a rozhodčí Příhoda ho vyloučil.

Přesilovka paradoxně Liberec ve zbytku první půle přibrzdila. Hosté se zatáhli a domácí se proti pevné defenzivě těžko prosazovali. Šance přišly až před pauzou. Pulkrabovu hlavičku však v 36. minutě chytil brankář Heča, Potočný vypálil jen do boční sítě a Breite tečoval Coufalův centr mimo.

Slovan se snažil překonat obranu hostů ze stran, ale neprosadil se ani po dalším Coufalově centru. V 58. minutě se dostal až před brankáře Heču Pulkrab, míč však dloubl přes gólmana hodně mimo tyče.

Liberec nepodařenou přesilovku podtrhl po 63 minutách, kdy Karafiát zbytečně fauloval Navrátila a po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Stejně jako před rokem oba týmy vzájemný duel v Liberci dohrávaly v oslabení.

Slovan byl dál aktivní, k vedení mu ale pomohla chyba v obraně Slovácka. Po Bosančičově centru šel Pulkrab do souboje s Hečou, gólman se snažil chytit míč nadvakrát, jenže spoluhráč Juroška mu ho vykopl z rukou a střídající Hybš pohotově skóroval do prázdné branky. V 90. utkání v české lize se trefil teprve podruhé.

Po brejku odmítl pojišťující druhý gól Potočný a Slovácko to záhy potrestalo vyrovnáním ze své první větší šance. Vácha ztratil ve středu pole míč a brejk zakončil po Daníčkově přízemním centru dorážkou z malého vápna nabíhající Zajíc. Nejlepší kanonýr hostů dal třetí gól v ligové sezoně a ukončil střelecké trápení Slovácka, které trvalo 446 minut.

Klíčové momenty utkání

Liberec - Slovácko: Vácha zbytečně ztratil balon a Zajíc vyrovnal na 1:1

Liberec - Slovácko: Liberecký brejk zakončil Potočný, jeho ránu Heča vyrazil

Liberec - Slovácko: Potočný zkusil překvapit Heču ránou z úhlu, gólman se zaskočit nenechal

Liberec - Slovácko: Juroška se nedohodl s Hečou, darovali gól Hybšovi a Liberec vede 1:0

Liberec - Slovácko: Karafiát hloupě zastavil Navrátila a po druhé žluté jde ven

Liberec - Slovácko: Pulkrab ve stoprocentní šanci vyhořel

Liberec - Slovácko: Na Coufalův centr jen o kousek nedosáhl Potočný

Liberec - Slovácko: Breite si pěkně naběhl na centr, míč tečoval těsně mimo

Liberec - Slovácko: Potočný po krásné kombinaci vypálil kousek vedle

Liberec - Slovácko: Pulkrab hlavičkoval z výborné pozice, ale Heča byl připravený

Liberec - Slovácko: Karafiát vystřelil záludně “bekhendem”, těsně minul bránu

Liberec - Slovácko: Bláznovství! Machalík se rozjel skluzem s kolíky nahoru, dostal červenou