CELÝ SESTŘIH: Dukla - Slovácko 1:1. Pražané drží domácí neporazitelnost

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Slovácka v předehrávce 11. kola první ligy remizovali 1:1 na hřišti Dukly a ani na pátý pokus nedokázali vyhrát pod vedením trenéra Michala Korduly. Na Julisce přitom vedli gólem Tomáše Zajíce, ale Jakub Podaný po rohu srovnal. Dukla uhájila domácí neporazitelnost v sezoně, Slovácko protáhlo sérii bez výhry na osm zápasů.

Utkání se hrálo netradičně už ve čtvrtek, a jako kdyby týmy ještě nebyly v ideálním rozpoložení. Snažily se sice kombinovat, ale jen na polovině hřiště. Do šancí se v podstatě nedostávaly. Dukla měla za celý poločas jedinou nebezpečnější pozici, ale Holenda netrefil míč ideálně.

Hosté pozorně bránili a čekal na šanci, která přišla ve 41. minutě. Domácí Koreš zahrál zpětnou přihrávku, ale přehlédl Zajíce, který se zmocnil míče a běžel s Petrem od půlky sám na jediného obránce. Narazili si míč a Zajíc se nenechal zaskočit ani vracejícími se obránci a přesně zakončil. Byl to jeho pátý gól v sezoně a pro Duklu první inkasovaný na Julisce od května po pěti nulách.

Dukla se ve druhé půli snažila s výsledkem něco udělat a vytvořila si tlak, dlouho ale bezzubý. Až v 78. minutě vypálil Miloševič a vybojoval roh. Rozehrání na přední tyči prodloužil Duranovič a Podaný zblízka snadno srovnal svým prvním gólem od února. Dukla zároveň ukončila čekání na gól trvající 368 minut. Ještě pak usilovala o obrat, ale Slovácko se už ubránilo.

Domácí: 79. Podaný

Hosté: 41. Zajíc

Domácí: F. Rada (C) – Preisler, Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Koreš (62. Djuranović), Daniel Tetour – Schranz (73. Brandner), Holenda, Holík (57. Bílovský).

Hosté: Heča – Reinberk, S. Hofmann, Divíšek, Šimko – Navrátil (76. Juroška), Šumulikoski (C), Havlík, Machalík – Zajíc – Petr (66. Sadílek).

Dukla - Slovácko: Dukla zahrozila akcí po pravé straně, Koreš bránu netrefil
Dukla - Slovácko: Slovácko si zahrálo s Duklou bago a Zajíc se trefil – 1:0 pro hosty