CELÝ SESTŘIH: Teplice - Karviná 1:0. Výhru v závěru trefil Vaněček

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Teplic v duelu 11. kola první ligy doma porazili Karvinou 1:0. Dvě minuty před koncem se o to zasloužil David Vaněček svým pátým zásahem v sezoně. Tepličtí tak drží domácí neporazitelnost, když zde uhráli všechny své čtyři výhry a dvě remízy. Karviná z posledních deseti utkání vyhrála jediné a potřetí za sebou nedala gól, na který čeká už 304 minut. Na hřištích soupeřů čeká na gól dokonce 412 minut.

Teplice nemohly nasadit nemocného záložníka Filla a bez své opory se v útoku spíše trápily. V úvodu tak byla nebezpečnější Karviná, ale Budínský své dvě nadějné střely poslal těsně vedle branky. Mimo skončily i na druhé straně pokusy Ljevakoviče a Rezka.

Karviná hrozila s blížícím se poločasem. Lingr pálil těsně vedle, Kalabiškovu hlavičku musel vyškrábnout brankář Diviš a po Šislerově hlavičce musel za překonaným gólmanem odkopávat míč Šušnjar. Neuspěl ani Budínský s ranou z dálky na začátku druhé půle.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Karviná 1:0

Domácí výrazněji zahrozili až ve 49. minutě, ale při závaru nedokázali propálit karvinské obránce. A Ljevakoviče vychytal gólman.

Deset minut před koncem mohla Karviná rozhodnout, ale střelecké trápení potvrdil i Štěpanovský a v dobré pozici přestřelil. Brankář Diviš vychytal také Panáka.

Karviná na zahozené šance doplatila dvě minuty před koncem. Vondrášek poslal před branku vysoký nákop, než že by cíleně centroval, míč si ale našel Vaněček, v souboji přeskočil stopera hostů a hlavou zařídil Teplicím vítězství.

Domácí: 87. Vaněček

Hosté:

Domácí: Jakub Diviš – Krob, Šušnjar, Král, Vondrášek – Kučera, Ljevakovič (C) – Jan Rezek, Trubač (59. Červenka), Hyčka (68. Vošahlík) – Vaněček.

Hosté: Berkovec – Vondra, Lischka, Košťál, Čolić – Šisler (C), Budínský – Kalabiška (81. Wágner), Jan Moravec, Lingr (77. Štepanovský) – Panák.

16. Brno 30 6 6 18 20:43 24

Teplice - Karviná: Červenka se hezky uvolnil a vyslal následně střelu z těžkého úhlu

Teplice - Karviná: Vondráškův centr nalezl hlavu Vaněčka a ten otevírá skóre 1:0!

Teplice - Karviná: Štěpanovský dostal přihrávku na zadní tyč, ale trestuhodně přestřelil bránu

Teplice - Karviná: Ljevakovič se nebezpečně napřáhl z dálky, Berkovec vyráží na roh

Teplice - Karviná: Domácí se po závaru v pokutovém území dožadovali penalty, rozhodčí pokutový kop neodpískal

Teplice - Karviná: Chyba v rozehrávce domácích potrestána nebyla, Moravec napálil míč pouze do Diviše

Teplice - Karviná: Šisler zakončoval po rohovém kopu, Šušnjar odkopával míč před brankovou čárou

Teplice - Karviná: Centr si nalezl hlavu Kalabišky, jeho zakončení vyškrábl Diviš na roh

Teplice - Karviná: Lingr vyslal nepříjemnou ránu, která si cestu do brány nenašla

Teplice - Karviná: Rezek mířil nebezpečně k tyči, střela však prolétla těsně kolem branky

Teplice - Karviná: Ljevakovič napřáhl z hranice velkého vápna, jeho přízemní pokus bránu těsně minul

Teplice - Karviná: Budínský zkoušel své štěstí technickou střelou zpoza vápna