CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 0:3. Výhru venku trefil Šural hattrickem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v 11. kole v Jablonci 3:0 a dočkali se první ligové výhry venku po čtyřech zápasech. O vítězství Letenských rozhodl třetím hattrickem v nejvyšší soutěži Josef Šural, který se dvakrát trefil v úvodních 16 minutách a pak v závěru. Sparta se posunula v neúplné tabulce o bod před dnešního soupeře na čtvrté místo, Jablonec po první porážce po osmi kolech klesl na pátou příčku.

Do sparťanské základní sestavy se poprvé od derby vrátil veterán Rosický , naopak scházel kapitán Lafata , který nebyl ani na lavičce.

Letenští chtěli ukončit čekání na ligovou výhru venku a hned ve třetí minutě otevřeli skóre. Vatajelu nacentroval z levé strany a nabíhající Šural hlavičkoval na přední tyči přesně. Hostující ofenzivní hráč skóroval poprvé v sezoně. Chvíli poté musel ze hřiště zraněný Václav Kadlec , kterého nahradil Biabiany.

Sparta úvod jasně ovládala a v šestnácté minutě přidala po stejné spolupráci druhý gól. Vatajelu tentokrát zahrával roh a Šural opět hlavou překonal Hrubého.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Sparta 0:3

Jablonci se v úvodu nedařilo navázat na poslední dobré výkony a probudil se až po půlhodině. Ve 34. minutě po závaru vykopl Zahustel balon z prázdné branky a následně domácí Doležal zblízka minul.

Do druhé půle vstoupili Severočeši velkým náporem, který ale ke snížení nevedl. Jovovičovu střelu vyrazil Dúbravka a pak Trávník při přečíslení tří na jednoho nepochopitelně místo přihrávky střílel a trefil Štetinu. Sparta hrozila z brejků. Vatajelu se ale v tutovce ukopl a Michala Kadlece vychytal Hrubý.

Jablonecký tlak se postupně rozplynul a Sparta závěr v klidu kontrolovala. Navíc přidala po obrovské chybě v domácí obraně ještě třetí gól. Považancovu malou domů vystihl v 83. minutě Šural a před vybíhajícím brankářem lehce posunul míč do sítě. Definitivně tak pojistil první výhru Sparty v Jablonci po čtyřech letech. Kvůli řádění hostujících chuligánů v jejich sektoru pak rozhodčí Ardeleanu raději nastavil jen pouhou minutu.

Fotbalisté Sparty porazili díky třem Šuralovým trefám Jablonec 3:0

Domácí:

Hosté: 3. Josef Šural, 16. Josef Šural, 83. Josef Šural

Domácí: V. Hrubý – Matěj Hanousek, Hübschman (C), M. Kysela, Janković – Jovović (82. Kouřil), Trávník, Považanec, Masopust – Tecl, Doležal (52. Mihálik).

Hosté: Dúbravka – Mich. Kadlec, Štetina, Hovorka, Zahustel – Sáček (86. Mareček), Mandjeck – Vatajelu, Rosický (C) (73. Albiach), Josef Šural – V. Kadlec (8. Biabiany).

Domácí: Bárta, Diviš, Zelený, Mihálik, Kouřil, Janetzký, Holeš

Hosté: Bičík, Albiach, Mareček, Mavuba, Biabiany, Juliš, Ben Chaim

Domácí: Považanec, Tecl, Mihálik

Hosté: Hovorka, Mich. Kadlec

P. Ardeleanu – J. Kubr, M. Fišer (O. Pechanec)

Jablonec - Sparta: Považanec daroval Šuralovi hattrick – Sparta vede 3:0

Jablonec - Sparta: Dúbravka drží Spartu – rychlým vyběhnutím zmařil jabloneckou šanci

Jablonec - Sparta: Tecl šlápl na ležícího Hovorku a dostal žlutou kartu

Jablonec - Sparta: Michal Kadlec je při chuti, ale radost mu zase skvěle překazil Hrubý

Jablonec - Sparta: Skvělý Hrubý! Vychytal gólové zakončení Michala Kadlece

Jablonec - Sparta: Biabiany připravil tutovku Vatajeluovi, ten se ale pravačkou ukopl

Jablonec - Sparta: Jablonecký brejk tří na jednoho zazdil Trávník

Jablonec - Sparta: Výborný Dúbravka vyrazil Jovovičovu dělovku

Jablonec - Sparta: Osamocený Štetina hlavičkoval jen doprostřed brány, Hrubý zasáhl

Jablonec - Sparta: Masopust po rychlé kombinaci mířil k zadní tyči, Dúbravka byl na zemi včas

Jablonec - Sparta: Zahustel vykopl míč z prázdné brány, Doležal dorážku netrefil