CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Brno 3:0. Domácí jsou nadále stoprocentní

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté vedoucí Plzně v 11. ligovém kole doma porazili Brno 3:0 a vylepšili rekordní vítězný vstup do sezony na 11 zápasů. Už v prvním poločase se prosadili Michael Krmenčík, Tomáš Hořava a Jan Kopic. Viktoria si spravila chuť po čtvrteční prohře 2:3 s Luganem ve skupině Evropské ligy. Naopak kouč Zbrojovky Roman Pivarník, který dříve vedl Plzeň, nenavázal na vítěznou premiéru proti Slovácku a s týmem zůstává předposlední.

Domácí: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic

Hosté:

Domácí: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář (C), Zeman (79. Pilař) – Krmenčík (72. Řezníček).

Hosté: Melichárek (C) – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Sedlák – Juhar, T. Pilík (78. R. Buchta), Michal Škoda, Lutonský (76. Přichystal) – Koné.

9 740 diváků

Trenér Viktorie Pavel Vrba udělal v základní sestavě hned sedm změn od nepovedeného utkání ve Švýcarsku. Po zranění v obličeji se vrátil levý bek Limberský, jenž nastoupil s ochrannou maskou.

Zápas nezačal v nějakém strhujícím tempu. Hejda z rohu hlavičkoval vedle, na druhé straně Škodovu střelu z dálky zkrotil Kozáčik. V 17. minutě domácí dostali míč do brněnské branky, ale Řezník podle rozhodčích hlavičkoval z ofsajdu.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Brno 3:0. Domácí rozhodli už v první půli

Ve 30. minutě už se Plzeňští mohli radovat. Kopic našel za obranou Krmenčíka, který odstavil bránícího Kijanskase a po kličce gólmanovi Melichárkovi zakončil do odkryté branky. Nejlepší střelec soutěže zaznamenal osmý gól v sezoně.

Západočeši poté soupeře ještě víc zatlačili. Melichárek výborně zneškodnil Hořavovu ránu i Kolářovu dorážku, ale ve 42. minutě už byl bezmocný. Krmenčík hlavou prodloužil míč k Hořavovi a ten zblízka nezaváhal. V poslední minutě první půle ještě zvýraznil domácí náskok volný Kopic po přihrávce Zemana.

Plzeňský útočník Michael Krmenčík přetlačil v souboji Tadase Kijanskase z Brna

Druhý poločas začal velkou šancí hostů. Kozáčik „namazal“ Juharovi, ale své zaváhání hned napravil, když střelu brněnského záložníka vytáhnul nad břevno. Plzeň držela míč a kontrolovala hru, ale další velké šance si dlouho nevytvářela. Ani Zbrojovka se moc nedostávala do útoku, pár střel z dálky si bez problémů pohlídal Kozáčik.

Největší příležitost druhé pětačtyřicetiminutovky zahodil v 80. minutě střídající Řezníček, který běžel téměř sám na brněnskou branku, ale napálil jen boční síť. V závěru ještě Kopicovu střelu vyrazil Melichárek. Brno venku v lize prohrálo posedmé za sebou a na hřišti Plzně počtvrté v řadě.

Klíčové momenty:

Plzeň - Brno: Přečíslení domácích zakončil tvrdou střelou Kopic, Melichárek však skvěle zasáhl

Plzeň - Brno: Centr z rohového kopu se vznesl na hlavu Řezníčka, jehož hlavička těsně minula bránu

Plzeň - Brno: Řezníček hledal před odkrytou bránou Koláře, ten na míč nedosáhl

Plzeň - Brno: Kolář vysunul do šance Řezníčka, ten zamířil pouze do boční sítě

Plzeň - Brno: Juhar zakončil akci hostů přízemním pokusem z dálky

Plzeň - Brno: Pilík vypálil z dálky, jeho technický pokus skončil pouze v rukavicích Kozáčika

Plzeň - Brno: Kozáčik předvedl velkou chybu při rozehrávce, Lutonský ji však nepotrestal

Plzeň - Brno: Krásnou kombinaci domácích zakončuje nekompromisně Kopic 3:0

Plzeň - Brno: Centr Zemana nalezl dokonale hlavu Koláře, ten hlavičkoval ve velké šanci nad

Plzeň - Brno: Krmenčík sklepl hlavou míč pro Hořavu a ten propálil Melichárka 2:0

Plzeň - Brno: Střelu Hořavy Melichárek pouze vyrazil před sebe, Kolář však míč do brány nedostal

Plzeň - Brno: Kopic nalezl v pokutovém území Zemana, jeho střela z první těsně minula bránu

Plzeň - Brno: Krmenčík po pasu Kopice, přetlačil Kijanskase a následně si vychutnal bezmocného Melichárka 1:0

Plzeň - Brno: Radost z gólu domácím netrvala dlouho, pomezní totiž odmával ofsajd

Plzeň - Brno: Škoda zkoušel své štěstí ránou ze střední vzdálenosti, ta proletěla těsně vedle tyče

Plzeň - Brno: Hejda se po rohovém kopu dostal k hlavičce, nezamířil však přesně

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46