CELÝ SESTŘIH: Brno - Dukla 0:0. Domácí pálili šance, Škoda trefil tyč

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Zbrojovky Brno remizovali ve 12. kole první ligy s Duklou Praha 0:0 a v tabulce zůstali na předposledním místě. Svěřenci trenéra Romana Pivarníka doplatili na špatnou koncovku. Nejvíce šancí neproměnil Michal Škoda, jehož střelu ve 41. minutě vytlačil brankář Filip Rada na tyč.

Domácí: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Polák – Juhar (22. T. Pilík), Kratochvíl, Michal Škoda, Lutonský (77. Fortes) – Koné.

Hosté: F. Rada (C) – Kušnír (46. Bezpalec), Mario Holek, Jiránek, Podaný – Milošević, Mustedanagić (60. Djuranović), Bílovský – Schranz, Brandner (78. Koreš) – Holenda.

3 012 diváků

Brňané vsadili na aktivní a jednoduchou hru, když po získání míče jej bez dlouhého vymýšlení nakopávali do útoku. Po dvaceti minutách začala přinášet tato taktika i šance. V rychlém sledu za sebou domácí kanonýr Škoda zahodil tři příležitosti - všechny jeho pokusy dokázal brankář Rada vyškrábnout na roh.

Dukla se snažila po zisku míče o rychlé protiútoky, většinu z nich táhla po levé straně, akcím ale chybělo přesné zakončení. Brňané postupně získali územní převahu, ze které Škoda spálil další gólové možnosti. Ve 41. minutě se po akci Koného a Pilíka s Kratochvílem ocitl zcela sám před Radou, který jeho střelu placírkou do volné části branky vyrazil přes tyčku do pole.

Po změně stran Zbrojovka přešla od dlouhých nákopů více ke kombinačnímu fotbalu, ale její akce narážely na pozornou obranu Dukly, která na rozdíl od prvního poločasu častěji vyrážela do rychlých protiútoků. Největší šanci měl ve 49. minutě Holenda, když unikl domácím zadákům a jeho cestu k brance stíhající Pavlík zastavil čistým skluzem.

Na druhé straně v 74. minutě střílel po Škodově centru z levé strany Koného. V závěrečných dvaceti minutách několikrát zahrozila neúspěšně i Dukla. Zbrojovka tak zůstala předposlední a pokud by Jihlava v neděli vyhrála v Mladé Boleslavi, odsunula by Brno na poslední příčku.

Klíčové momenty zápasu

Brno - Dukla: Koné v závěru mohl rozhodnout utkání

Brno - Dukla: Hlavička Vraštila v síti neskončila

Brno - Dukla: Schranz poslal míč do rukavic Melichárka

Brno - Dukla: Koné byl blízko gólu, pak kopal do tyče

Brno - Dukla: Škoda měl na kopačce úvodní gól zápasu

Bohemians - Zlín: Aktivnější Zlín otevřel skóre utkání, na 0:1 se trefil Petr Jiráček

Brno - Dukla: Rada výborně zasáhl proti Kratochvílovi

Brno - Dukla: Škoda sám proti Radovi neuspěl

Brno - Dukla: Obrovská šance domácích gólem neskončila

Brno - Dukla: Šance hostů! Střela Brandnera gólem neskončila

Brno - Dukla: Střela Kratochvíla postrádala patřičnou razanci, skončila pouze v rukavicích Rady

Brno - Dukla: Slavnostní výkop provedla Lucie Šafářová

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38