CELÝ SESTŘIH: Liberec - Baník 2:1. Rozhodl Voltr, hosté jsou poslední

0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Liberce porazili ve 14. ligovém kole Ostravu 2:1. Domácí poslal ve třetí minutě do vedení Radim Breite, ve 13. minutě srovnal Tomáš Mičola, ale v 71. minutě rozhodl střídající Radek Voltr. Slovan vyhrál nad Baníkem pátý z poslední šesti ligových zápasů a v tabulce se vrátil před Spartu. Naopak slezský nováček protáhl čekání na vítězství na třináct kol a klesl o skóre na poslední místo.

Domácí: 3. Breite, 71. Voltr

Hosté: 13. Mičola

Domácí: O. Kolář – Coufal (C), Hybš (45. Voltr, 90+1. Graiciar), Karafiát, Kúdela – Bartl (80. Mikula), Breite, Kerbr, Kulhánek – Bosančić, Pulkrab.

Hosté: Šustr – Šindelář, Granečný, Pazdera, R. Hrubý (77. Poznar) – de Azevedo (60. O. Šašinka), Azackij, Morgan, Pokorný – Baroš (C), Mičola (83. Macej).

Domácí: Voltr, Graiciar, Vácha, Malinský, Havelka, Mikula, Hladký

Hosté: Sus, Šašinka, Breda, Macej, Poznar, Hlinka, Chmiel

Domácí: Voltr, Bosančić

Hosté: Morgan, Mičola

Julínek – Hrabovský, Pospíšil

Stadion U Nisy, Liberec

Liberec vstoupil do zápasu lépe a hned ve třetí minutě otevřel skóre. Pulkrab posunul ve vápně na volného Breiteho a ten střelou mezi nohy překonal brankáře Šustra. Domácí záložník zaznamenal svůj druhý gól v ligové sezoně.

Baníku chvíli trvalo, než se oklepal, ale pak ve 13. minutě z první útočné akce srovnal. De Azevedo vysunul kolmicí Mičolu, domácí gólman sice vyběhl, ale zasáhl tak smolně, že se odrazil před hostujícího záložníka a ten střelou do prázdné branky srovnal. Také ostravský středopolař se dočkal druhé trefy v ligovém ročníku.

Liberec měl ve zbytku první půle více ze hry, ale do šancí se nedostával. Severočeši naopak vzadu udělali několik chyb, po té Kudelově z 37. minuty šel ze strany sám na gólmana De Azevedo a křížnou střelou těsně minul.

Druhý poločas odstartoval lépe Baník. Ve 47. minutě po centru zakončoval na malém vápně bývalý liberecký hráč Baroš, ale v záklonu mířil příliš vysoko. V 64. minutě po delší době zahrozil i Liberec. Po Pulkrabově přiťuknutí pálil Breite a k druhému gólu v utkání mu chyběl jen kousek. Vzápětí se Voltr marně dožadoval penalty.

Slovan stupňoval tlak a v 71. minutě šel znovu do vedení. Karafiátova kolmé přihrávka prošla až na Voltra, ten sám před Šustrem nezaváhal a poslal míč přesně k tyči. Domácí útočník dal svůj první soutěžní gól od května a Ostrava 29. inkasovanou brankou jen potvrdila pozici nejhůře bránícího celku ligy. Liberec ve zbytku zápasu už nepřipustil komplikace a připsal si třetí domácí ligovou výhru po sobě.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Ostrava 2:1. Rozhodl střídající Voltr, nováček je poslední

Liberec - Ostrava: Breite upadl v souboji s Hrubým, Julínek penaltu nenařídil

Liberec - Ostrava: Baroš v souboji s Coufalem přestřelil bránu a marně chtěl penaltu

Liberec - Ostrava: Hrubý jen těsně nedosáhl na Mičolův centr

Liberec - Ostrava: Breite ve vyložené šanci minul ostravskou bránu

Liberec - Ostrava: Voltr na zemi ve vápně, penalty se Liberec nedočkal

Liberec - Ostrava: Voltr si počkal na míč mezi obránci a trefil se k tyči – 2:1 pro Liberec

Liberec - Ostrava: Už se perou! Sudí musel řešit hromadnou strkanici

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38