CELÝ SESTŘIH: Jihlava - Brno 0:2. Góly Michala Škody zařídily výhru

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Brna v 15. kole první ligy porazili 2:0 Jihlavy a poprvé v sezoně vyhráli venku. Zbrojovka, o jejímž vítězství rozhodl dvěma góly Michal Škoda, odskočila pásmu sestupu na rozdíl pěti bodů, Vysočina naopak může klesnout na poslední příčku.

V přímém souboji o záchranu bylo aktivnější Brno, ale dlouho se hra odbývala jen mezi vápny. Na první šanci se čekalo až do 20. minuty, kdy po sérii rohových kopů pálil z hranice malého vápna po přetaženém centru Keresteš, ale brankář Melichárek jeho střelu dokázal vyrazit. Na dlouho šlo o jedinou vážnější příležitost domácího celku.

Zbrojovka v první půlhodině potvrzovala, že má s pouhými devíti brankami nejhorší útok v lize. Navíc na hřišti soupeře v předchozích 14 zápasech nezískala ještě ani bod. Až na konci 30 minuty po spolupráci Lutonského s Vraštilem se prosadil Michal Škoda.

Jihlava propadala především ve středu pole a záloha Brna trávníku dominovala. A i díky tomu šli hosté necelé tři minuty před přestávkou do dvoubrankového vedení. Zikl si obhodil Krejčího, jeho střelu ještě Hanuš dokázal vyrazit, ale jen k dobíhajícímu Škodovi, který v pohodě dorazil míč do prázdné brány. V probíhající sezoně se postaral o pátou branku z 11 brněnských gólů v lize.

Do druhého poločasu trenér Jihlavy stáhl Kopecký Fulneka s Novotným, které nahradili Zoubele a Urblík. Domácí vstoupili do druhého dějství aktivně a Melichárek musel zasahovat po střele Závišky. Ještě víc práce mu udělala rána Ikauniekse, kterou vyrazil nad břevno.

Brno si však první výhru venku pohlídalo a v neúplné tabulce odskočilo pásmu sestupu na rozdíl pěti bodů. Jihlava se naopak dostala do problémů a pokud poslední Ostrava i předposlední Slovácko zvítězí, propadne se na poslední příčku.

Domácí:

Hosté: 30. Michal Škoda, 43. Michal Škoda

Domácí: Hanuš – Fulnek (46. Urblík), Tlustý, J. Krejčí, Keresteš – Nový – Záviška (68. Klíma), Dvořák, Vaculík (C), F. Novotný (46. Zoubele) – D. Ikaunieks.

Hosté: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes, Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl, Michal Škoda (81. L. Krejčí), Lutonský (90. Fortes) – Zikl (84. Janošek).

Klíčové momenty utkání:

Jihlava - Brno: Po rohovém kopu Nového se míč snesl ke Kerestešovi, Melichárek však proti jeho střele skvěle zakročil

Jihlava - Brno: Nový se nebál zkusit své štěstí z dálky, jeho pokus branku Melichárka minul

Jihlava - Brno: Vraštil našel přesným centrem před bránu hlavu Škody a ten otevírá skóre 0:1

Jihlava - Brno: Hanuš vyrazil míč po střele Zikla před sebe, kde byl připravený Škoda, který zvyšuje na 0:2

Jihlava - Brno: Nový nevybíravým způsobem poslal k zemi Kratochvíla

Jihlava - Brno: Pavlík pálil z voleje, Hanuš však jeho pokus dokázal zneškodnit

Jihlava - Brno: Záviška vyslal přízemní střelu, kterou Melichárek vyrazil na roh

Jihlava - Brno: Melichárek parádně zneškodnil ránu z kopačky Ikauniekse