Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. listopadu 2017 • 19:55

CELÝ SESTŘIH: Olomouc – Sparta 1:0. Hosté znovu ztratili, rozhodl Sladký

TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

Fotbalisté Olomouce v 15. kole první ligy porazili 1:0 Spartu a natáhli sérii bez porážky na dvanáct zápasů. O vítězství Sigmy, která navíc už 531 minut nedostala gól, rozhodl v 56. minutě po rohu Martin Sladký. Hanáci si upevnili druhé místo v tabulce a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, ale obhájce titulu má k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale o něco nebezpečnější byli domácí. Do největší šance se dostal Falta, který šel sám na gólmana Dúbravku, ale netrefil branku. V 35. minutě zahrozila Sparta, ale Šural v dobré pozici hlavičkoval jen do náruče brankáře Buchty.

Do druhého dějství vstoupila Olomouc ve velkém stylu. Po náporu v úvodu poločasu otevřel v 56. minutě po závaru po rohovém kopu skóre Sladký. Deset minut nato zahodil další dvě velké příležitosti Chorý, kterého v úniku nejprve vychytal Dúbravka a vzápětí vystřelil z dálky těsně vedle.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:0. Hosté znovu ztratili, rozhodl Sladký

V 66. minutě se opět zaskvěl sparťanský brankář, jenž zneškodnil Kalvachův pokus z hranice vápna. Poté přišly opět chvíle Chorého. Jeho střelu nejprve zblokovala obrana, o pár okamžiků později domácí útočník vystihl rozehrávku Sparty a sebral míč Dúbravkovi, ale už nedokázal trefit prázdnou branku.

Spartě pomohl alespoň částečně oslabit tlak domácích příchod Rosického, který nastoupil po čtyřtýdenní pauze. Do slibné šance se dostal Václav Kadlec, ale Buchta včas vyběhl. Poslední slovo patřilo Olomouci, když Moulis obešel Dúbravku a už střílel do odkryté branky, ale hostující brankář pohotovým skokem míč chytil.

Olomouc si připsala první domácí vítězství nad Spartou od května 1998 a na první Plzeň ztrácí 11 bodů. Sparta se naopak dostala do ještě větších problémů. Po dalším nevýrazném výkonu ztrácí na čtvrtý Liberec dva body, na třetí Slavii tři a na druhou Sigmu sedm.

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (79. Hála) – Plšek – Chorý (90+2. Texl).

Hosté: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Nhamoinesu (73. Ben Chaim) – Sáček (64. Rosický), Mavuba (87. Biabiany) – V. Kadlec (C), M. Frýdek, Vatajelu – Josef Šural.

Domácí: Reichl, Hála, Manzia, Moulis, Obročník, Štěrba, Texl

Hosté: Bičík, Janko, Mandjeck, Kaya, Ben Chaim, Rosický, Biabiany

Domácí: Chorý

Hosté: Josef Šural, M. Frýdek