CELÝ SESTŘIH: Olomouc – Sparta 1:0. Hosté znovu ztratili, rozhodl Sladký

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Olomouce v 15. kole první ligy porazili 1:0 Spartu a natáhli sérii bez porážky na dvanáct zápasů. O vítězství Sigmy, která navíc už 531 minut nedostala gól, rozhodl v 56. minutě po rohu Martin Sladký. Hanáci si upevnili druhé místo v tabulce a před třetí Slavií mají náskok čtyř bodů, ale obhájce titulu má k dobru pondělní dohrávku v Jablonci.

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal, ale o něco nebezpečnější byli domácí. Do největší šance se dostal Falta, který šel sám na gólmana Dúbravku, ale netrefil branku. V 35. minutě zahrozila Sparta, ale Šural v dobré pozici hlavičkoval jen do náruče brankáře Buchty.

Do druhého dějství vstoupila Olomouc ve velkém stylu. Po náporu v úvodu poločasu otevřel v 56. minutě po závaru po rohovém kopu skóre Sladký. Deset minut nato zahodil další dvě velké příležitosti Chorý, kterého v úniku nejprve vychytal Dúbravka a vzápětí vystřelil z dálky těsně vedle.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Sparta 1:0

V 66. minutě se opět zaskvěl sparťanský brankář, jenž zneškodnil Kalvachův pokus z hranice vápna. Poté přišly opět chvíle Chorého. Jeho střelu nejprve zblokovala obrana, o pár okamžiků později domácí útočník vystihl rozehrávku Sparty a sebral míč Dúbravkovi, ale už nedokázal trefit prázdnou branku.

Spartě pomohl alespoň částečně oslabit tlak domácích příchod Rosického, který nastoupil po čtyřtýdenní pauze. Do slibné šance se dostal Václav Kadlec, ale Buchta včas vyběhl. Poslední slovo patřilo Olomouci, když Moulis obešel Dúbravku a už střílel do odkryté branky, ale hostující brankář pohotovým skokem míč chytil.

Olomouc si připsala první domácí vítězství nad Spartou od května 1998 a na první Plzeň ztrácí 11 bodů. Sparta se naopak dostala do ještě větších problémů. Po dalším nevýrazném výkonu ztrácí na čtvrtý Liberec dva body, na třetí Slavii tři a na druhou Sigmu sedm.

Domácí: 56. Sladký

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (87. Moulis), Houska, Kalvach, Falta (79. Hála) – Plšek – Chorý (90+2. Texl).

Hosté: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Nhamoinesu (73. Ben Chaim) – Sáček (64. Rosický), Mavuba (87. Biabiany) – V. Kadlec (C), M. Frýdek, Vatajelu – Josef Šural.

Domácí: Reichl, Hála, Manzia, Moulis, Obročník, Štěrba, Texl

Hosté: Bičík, Janko, Mandjeck, Kaya, Ben Chaim, Rosický, Biabiany

Domácí: Chorý

Hosté: Josef Šural, M. Frýdek