CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slavia 1:1. Hosté ztrácí na Olomouc tři body

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté pražské Slavie jen remizovali v dohrávce 15. ligového kola 1:1 v Jablonci a nevyužili šanci mírně stáhnout náskok vedoucí Plzně. Obhájce titulu z třetího místa v tabulce dál ztrácí na Viktorii 14 bodů, na druhou Olomouc má tříbodové manko. Červenobílé poslal v 32. minutě do vedení Jaromír Zmrhal, ale v 64. minutě srovnal Ondřej Mihálik. Jablonec napravil minulou porážku v Karviné a zůstal v tabulce sedmý.

Oba celky se v lize rozešly smírně popáté za sebou a Slavia neporazila Jablonec v nejvyšší soutěži podeváté po sobě. Pražané vyhráli jen dva z osmi venkovních zápasů této ligové sezony.

Jablonci chyběl karetně potrestaný Trávník a především nejlepší střelec Tecl, který na severu Čech hostuje ze Slavie. Červenobílí zase postrádali zraněného stopera Deliho.

Hosté začali aktivněji, hned na konci první minuty se dostal za obranu Škoda, ale těžký míč nezpracoval. Ve 28. minutě měl slávistický kanonýr k vedoucí trefě ještě blíž, po centru hlavičkoval do brankové konstrukce.

Za čtyři minuty už se Pražané dočkali. Na Stochův centr z levé strany si naskočil Zmrhal a hlavou otevřel skóre. Hostující záložník tak navázal na dva góly z minulého kola proti Dukle (5:0). Pražané mohli ještě do přestávky náskok zvýraznit, Ngadeuovu hlavičku ale vyrazil brankář Valeš.

Také po změně stran nebyli slávisté daleko k druhé brance. V 52. minutě po Sobolově přihrávce zakončoval, ale ani tentokrát sedmý gól v ligové sezoně nedal a mířil vedle.

Až poté začali za intenzivního sněžení hrozit i domácí. V 58. minutě ještě Zelený těsně přestřelil, ale v 64. minutě už bylo srovnáno. Po rychlém brejku tří na jednoho se dostal po Masopustově přihrávce před Laštůvku Mihálik a zkušeně poslal balon nad padajícím gólmanem. Domácí záložník se trefil popáté v ligové sezoně.

Slavii, která ve čtvrtek vyhrála v Evropské lize na hřišti Maccabi Tel Aviv 2:0, inkasovaný gól mírně vykolejil a v 82. minutě mohl dokonat obrat Zelený. Z úhlu ale trefil jen Laštůvku. Na druhé straně v 86. minutě Hušbauerův centr z přímého kopu propadl kousek vedle tyče.

Domácí: 65. Mihálik

Hosté: 33. Zmrhal

Domácí: Valeš – Holeš, Pernica (C), M. Kysela, Matěj Hanousek – Masopust (81. Jaroslav Diviš), V. Kubista, Považanec, Zelený – Jovović (60. Doležal) – Mihálik (89. Kouřil).

Hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Ngadeu, Sobol – Hušbauer, Souček (87. Necid) – Stoch (68. Van Buren), Danny (65. Hromada), Zmrhal – Milan Škoda (C).

Jablonec - Slavia: Škoda pálil z otočky, Valeš balon chytil

Jablonec - Slavia: Jablonečtí poslali nebezpečný centr do vápna, Laštůvka si pro míč skočil

Jablonec - Slavia: Hušbauerovu střelu srazil Pernica do boční sítě

Jablonec - Slavia: Zelený udržel míč na kraji vápna a vypálil, Laštůvka míč chytil

Jablonec - Slavia: Valeš pěkným zákrokem vyrazil Ngadeuovu hlavičku

Jablonec - Slavia: Laštůvka se musel natáhnout, míč padající pod břevno vyrazil

Jablonec - Slavia: Danny nezužitkoval přihrávku od Škody a vystřelil vysoko nad

Jablonec - Slavia: Na Sobolův střílený centr si naběhl Škoda, ale velkou šanci zahodil

Jablonec - Slavia: Součkovu dělovku Valeš nadvakrát zkrotil

Jablonec - Slavia: Zelený se opřel do míče z levé strany, těsně přestřelil

Jablonec - Slavia: Laštůvka si poradil s tvrdou Považancovou ránou z úhlu

Jablonec - Slavia: Mihálik utekl slávistické obraně a vyrovnal na 1:1

Jablonec - Slavia: Kubista po pěkné akci vypálil hodně mimo bránu

Jablonec - Slavia: Zelený byl sám před Laštůvkou, ten byl na zemi včas

Jablonec - Slavia: Hušbauerův centr nečekaně proletěl těsně vedle brány