2. prosince 2017 • 16:51

CELÝ SESTŘIH: Karviná - Bohemians 1:0. Rozhodl bývalý Klokan Budínský

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Karviné v posledním utkání před zimní přestávkou vyhráli 1:0 nad Bohemians Praha 1905 a přezimují mimo sestupové pásmo. Gólem tři minuty před koncem o tom rozhodl bývalý hráč Bohemians Lukáš Budínský. Karviná teprve potřetí v sezoně udržela čisté konto a bodovala podruhé z posledních sedmi utkání. Naopak Bohemians přišli před pauzou o sérii šesti zápasů bez porážky.

Domácí: 87. Budínský

Hosté:

Domácí: P. Le Giang – Čolić (89. Lischka), Janečka, Hošek, Eismann (C) – Budínský, Šisler – Lingr (58. Panák), Jan Moravec (78. Letić), Kalabiška – Wágner.

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Šmíd, Kocić – Reiter, Jindřišek, M. Hašek, Luts (87. Hůlka) – Mašek (68. Tetteh) – Kabajev (46. Nečas).

Domácí: Pastornický, Lischka, Štepanovský, Vondra, Ramírez, Letić, Panák

Hosté: Budinský, Bartek, Jirásek, Nečas, Tetteh, Vaníček, Hůlka

Hosté: Luts

Franěk – Pochylý, Horák

Městský stadion Karviná, Karviná

2 752 diváků

V sestavě Bohemians dostal po měsíci šanci útočník Kabajev, ale vůbec ji nevyužil a byl téměř neviditelný. Hosté směrem dopředu byli málo nebezpeční a za celý poločas nevystřelili mezi tyče. Hrozbou byl jen pokus Krcha, který domácí obrana srazila nad branku.

Ani Karvinští nepřinášeli fanouškům v ochozech příliš vzruchu. Pouze ve 4. minutě si Wágner krásně zpracoval balon a dokázal se prosadit i proti dvojbloku pražských hráčů. Fryšták ale jeho střelu vykopl.

Ve 34. minutě se po centru Eismanna z trestného kopu dral do šance agilní Wágner, ale jeho hlavička letěla těsně vedle.

Domácí se vrhli na Klokany i na startu druhé půle a Lingr spálil vyloženou šanci, protože zblízka vůbec netrefil bránu. Další slušný pokus si připsal Wágner, jehož hlavička po centru Moravce prosvištěla nad břevnem.

Pak se do šestnáctky Pražanů prokličkoval Budínský, ale jeho přízemní střela nemohla Fryštáka překvapit. Rychlík Moravec měl na hlavě další možnost, ale i on přestřelil.

Bohemians se soustředili na bránění karvinského tlaku a vyčkávali na brejk. Ten ale nepřicházel, takže kombinovali výhradně domácí, kterým se dařilo přišpendlit soupeře před jejich bránu. Ani trvalé obléhání Fryštákovy svatyně však ke gólu nevedlo.

Až v závěru trestný kop střídajícího Letiče přistál na hlavě Budínského a ten jej tečoval mimo dosah Fryštáka. Zařídil tak domácím důležité vítězství a klidnější zimu.

Klíčové momenty utkání

Karviná - Bohemians: Centr po standardní situaci Letiče se snesl na hlavu Budínského a ten otevírá skóre duelu 1:0!

Karviná - Bohemians: Moravec se po hezké kombinaci s Budínským dostal do velké šance, jeho střela však zamířila vysoko nad bránu

Karviná - Bohemians: Panák se opřel do zakončení, které proletělo těsně nad břevnem

Karviná - Bohemians: Centr Moravce nalezl hlavu Wágnera, který nedokázal své zakončení přesněji usměrnit

Karviná - Bohemians: Centr z kopačky Budínského propadl k Lingrovi, ten však odkrytou bránu netrefil

Karviná - Bohemians: Prudký pas hledal před bránou Krcha, jehož zakončení tečoval jeden z domácích zadáků na roh

Karviná - Bohemians: Po standardní situaci propadl míč na zadní tyč, Wágner však v dobré pozici hlavičkoval pouze do boční sítě

Karviná - Bohemians: Moravec vypálil nebezpečně z voleje, jeho rána proletěla těsně kolem brány

Karviná - Bohemians: Wágner si hezky zpracoval míč, zbavil se dvou zadáků a vypálil, Fryšták však podržel hosty

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53