CELÝ SESTŘIH: Liberec - Olomouc 1:0. Nezmar se loučil, rozhodl Coufal

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Olomouce prohráli v 16. ligovém kole v Liberci 0:1 a na závěr podzimu neudrželi druhé místo v tabulce. Nováček, který v nejvyšší soutěži nebodoval poprvé po dvanácti zápasech, přezimuje na třetí příčce o skóre za druhou Slavií. O výhře Slovanu rozhodl v 55. minutě hlavou kapitán Vladimír Coufal. Severočeši si pojistili čtvrtou pozici a na Slavii s Olomoucí ztrácejí dva body. Rozloučili se tak příznivě se sportovním ředitelem Janem Nezmarem, který bude nyní působit ve Slavii.

Domácí: 55. Coufal

Hosté:

Domácí: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr – Breite (81. Folprecht), Kulhánek – Bosančić (75. Ševčík) – Potočný, Bartl, Graiciar (87. Pulkrab).

Hosté: M. Buchta – Sladký (80. Obročník), Radaković, Jemelka, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach, Hála (59. Texl) – Plšek – Moulis (70. Manzia).

Domácí: Hladký, Mikula, Folprecht, Pulkrab, Voltr, Ševčík, Vácha

Hosté: Reichl, Manzia, Štěrba, Polom, Vašíček, Obročník, Texl

Domácí: Pulkrab

Hosté: Vepřek, Radaković, Manzia, Zahradníček, Texl

Orel – Kotík, Koval

Stadion U Nisy, Liberec

Olomouci chyběli karetně potrestaný útočník Chorý se zdravotně indisponovaným Faltou a na hostujícím týmu to bylo v první půli jasně patrné. Hanáci příliš nepřipomínali druhý celek tabulky, který v minulém kole porazil Spartu, a Slovan měl od úvodu navrch.

Breite ale po čtvrthodině vypálil mimo, Potočného střelu z přímého kopu s námahou vyrazil gólman Buchta a v největší šanci první půle ve 27. minutě hlavičkoval Graiciar zblízka nad.

Sigma za úvodních 45 minut pořádně nevystřelila mezi tyče a zahrozila jen po chybách v domácí obraně. Hála ani po něm Plšek je však nedokázali ztrestat.

Deset minut po přestávce už se aktivnější Liberečtí dočkali vedení. Kerbr poslal z levé strany centr na malé vápno, kam si až z pozice pravého obránce seběhl Coufal a hlavou nedal Buchtovi šanci. Domácí kapitán dal třetí gól v ligové kariéře a druhý v sezoně. Olomouc inkasovala teprve podruhé za posledních pět kol.

Po hodině hry rozehřál diváky několikaminutový ohňostroj za stadionem. Až v polovině druhého dějství měli hosté první gólovou šanci. Po chybě v domácí rozehrávce šli Hanáci dva na jednoho, ale Plšek po přihrávce od střídajícího Texla minul.

Stejný hráč pak pět minut před koncem na malém vápně hlavičkoval jen do brankáře Koláře a Liberec už čtvrté domácí ligové vítězství za sebou udržel. Olomouc na hřišti Slovanu v nejvyšší soutěži nevyhrála od listopadu 2009 už šest zápasů.

CELÝ SESTŘIH: Liberec - Olomouc 1:0. V Nezmarově rozlučce rozhodl Coufal

Klíčové momenty utkání

Liberec - Olomouc: Vepřkova záludná střela nadělala Kolářovi problémy

Liberec - Olomouc: Vynikající Kolář vychytal Plškovu hlavičku z bezprostřední blízkosti

Liberec - Olomouc: Plšek zahodil jistý gól! Byl sám před Kolářem, ale netrefil bránu

Liberec - Olomouc: Potočný to zase zkusil z přímého volného kopu, Buchta dával pozor

Liberec - Olomouc: Coufal se prosadil hlavou a Liberec vede 1:0

Liberec - Olomouc: Graiciar šel do vápna, upadl přes Jemelku, penaltu chtěl marně

Liberec - Olomouc: Plšek zkusil vyzrát na vyběhnutého Koláře lobem, ale minul bránu

Liberec - Olomouc: Graiciar zazdil tutovku! Po rohu hlavičkoval úplně sám nad bránu

Liberec - Olomouc: Breite vypálil tvrdě z otočky, jen těsně minul bránu

Liberec - Olomouc: Potočného mazaný přímák nadělal Buchtovi dost problémů

Liberec - Olomouc: Skvělý Graiciar – utekl Jemelkovi, Bartl se ale ukopl

Liberec - Olomouc: Potočný vypálil zpoza vápna, Buchta dával pozor

Liberec - Olomouc: Velká liberecká šance – Coufal ale hlavičkoval jen do Buchty

Liberec - Olomouc: Na dlouhý nákop se řítil Hála, míč před ním pohotově odhlavičkoval Kolář

Liberec - Olomouc: Coufal se pěkně zbavil Vepřka, Kerbr jeho centr trefil jen holení

Liberec - Olomouc: Slovan se loučí s Nezmarem, který odchází do Slavie