Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. prosince 2017 • 16:41

720p360p
Brno - Zlín: Gól! Zikl otevřel skóre a má na kontě svoji první ligovou trefu, 1:0
Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává Růžička se vrátil do reprezentace a hattrickem sestřelil Finy. Takový návrat jsem nečekal, přiznává
SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce SESTŘIH: Hoffenheim - Stuttgart 1:0. Rozhodla Kadeřábkova akce

Brno díky remíze se Zlínem neprohrálo už tři po sobě jdoucí zápasy a navzdory tragickému startu ligy přezimuje na 12. příčce. Zbrojovka přitom dlouhou dobu vedla, když se ve 32. minutě trefil Martin Zikl. Hosté však po drtivé převaze v 83. minutě vyrovnali zásluhou Mirzada Mehanoviče, přestože v té době už hráli v oslabení po vyloučení Ondřeje Bača. Brno tak z posledních tří zápasů získalo sedm bodů, Zlín naopak na podzim ani jednou venku nevyhrál.

Zlín začal aktivněji, ale oba celky se dlouho nedostaly k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy branky. Až ve 26. minutě Škoda protáhl přízemní střelou z dvaceti metrů hostujícího brankáře Dostála. O šest minut později už Zbrojovka slavila - k odražené střele se dostal Zikl, který si pohotovou dorážkou připsal první ligový gól.

Do druhého poločasu vstoupil Zlín s větším nasazením, které mu vyneslo několik příležitosti k vyrovnání. Ve 48. minutě po centru Vukadinoviče stačil hlavičku Železníka brankář Melichárek zlikvidovat. Tři minuty na to trefil Diop nůžkami tyčku, zatímco Železník hlavičkoval vedle.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Zlín 1:1. Zbrojovka potřetí v řadě bodovala

Zbrojovka mohla zvýšit náskok po brejcích do otevřené obrany soupeře. Ziklova střela hlavou minula těsně branku a sólový útok Přichystala vyřešil včasným vyběhnutím gólman Dostál. Na druhé straně se v 68. minutě blýskl Melichárek, když v pádu vyrazil tvrdou střelu Vukadinoviče.

V 69. minutě byl po druhé žluté kartě za faul na Kijanskase vyloučen Bačo, ale i v oslabení byl Zlín aktivnější. Přehlídku zahozených šancí ukončil až sedm minut před koncem Mehanovič, který na druhý pokus překonal Melichárka. Brno tak stráví zimní přestávku na 12. místě čtyři body nad sestupovým pásmem. Zlín je devátý.

Hosté: 84. Mehanović

Domácí: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes (67. T. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (87. Janošek), Michal Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné).

Hosté: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček (C), Holzer – Hronek, Jiráček, V. Vukadinovič (90+1. Bartolomeu), Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop.

Domácí: Halouska, Jovanović, Koné, Fortes, Janošek, Krejčí, Pilík

Hosté: Zlámal, Holík, Štípek, Matejov, Podio, Bartolomeu, Mehanović

Domácí: Přichystal, Janošek

Hosté: Hronek, Bačo, Bačo, Matejov

O. Pechanec – T. Mokrusch, D. Pospíšil (O. Lerch)

720p 360p
Brno - Zlín: Velká šance na vyrovnání! Železník si naběhl na centr, jeho pokus Melichárek zlikvidoval

720p 360p
Brno - Zlín: Tyč! Diop vytáhl nůžky a poslal míč pouze do tyče Melichárkovy brány