Videorozhodčí poprvé v akci! Gól Sparty potvrdil za 10 sekund

Autor: pav
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Až na poslední zápas celého podzimu si fotbalová HET liga schovala novinku v podobě videoasistenta rozhodčího, jehož mediálním partnerem je server iSport.cz. V utkání Sparty s Mladou Boleslaví byl zapotřebí už po 12 minutách hry. Hlavnímu sudímu Karlu Hrubešovi potvrdil úvodní branku, která padla po centru Eldara Čiviče. Letenští nakonec vyhráli jasně 3:0 a zejména v prvním poločase předvedli jeden z nejlepších výkonů v nepovedené podzimní části.

Návraty i debuty byly provázány se střetem Sparty a Mladé Boleslavi. Hlavní rozhodčí měl poprvé k ruce videoasistenta, v bráně hostí stál vůbec poprvé mladý talent Martin Jedlička, pozice levého beka Letenských po čtvrt roce zase náležela bosenskému brouskovi Eldaru Čivičovi. Tihle všichni dohromady upekli historickou situaci.

Už ve 12. minutě zápasu zkusil Čivič překvapit Jedličku centrem, který se nebezpečně kroutil do brány. A povedlo se. Mladý brankář vyškrábl balon jen na břevno, míč spadl na čáru a kutálel se za ni. Až tam jej Jedlička přikryl.

Rozhodčí Karel Hrubeš gól uznal už "na první dobrou," o správnosti svého rozhodnutí se přesto nechal ujistit a požádal o kontrolu video. Kdo se snad bál, že by videorozhodčí hru zbytečně brzdil, nemusel mít strach. O regulérnosti vedoucí branky Sparty bylo rozhodnuto za deset sekund, než se slavící hráči v rudých barvách došourali na vlastní polovinu.

Sparta - Mladá Boleslav: Video poprvé v akci! Čivičův centr spadl za čáru, Jedlička vyškrábl míč za čarou

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 3:0. Jasná výhra, úvodní gól potvrdilo video

Sparta - Mladá Boleslav: Vatajelu posadil míč na hlavu Šuralovi a Sparta vede 3:0

Sparta - Mladá Boleslav: Vatajelův centr lízl hlavou Zahustel a Sparta vede 2:0

Sparta - Mladá Boleslav: Rozdělený kotel Sparty? Skupina fanoušků trhá letenku

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46