29. listopadu 2015 • 04:56

Zničený Kukec: Možná jsem tou největší chybou Baníku já sám

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Mohl pro Baník zachránit aspoň bod. Šest minut před koncem za stavu 1:2 kopal penaltu. Jenže jihlavský gólman Hanuš mu ji vyrazil a Davor Kukec se stal smutným hrdinou večera. O to smutnějším, že svou chybou v úvodu zápasu pomohl Vysočině k úvodnímu gólu.

S Jihlavou jste hráli existenční zápas. A prohráli jste ho. Co je hlavním důvodem?
„To, že jsem zavinil první gól a nedal jsem penaltu.“

Kdo na ni byl určen? Bylo vhodné, abyste ji kopal vy, když se vám celý zápas nedařilo a navíc jste měl na kontě zmíněnou hrubku, po níž Baník inkasoval?
„Normálně jsem se rozhodnul, že ji půjdu kopnout. Protože jsem minule dal. Teď jsem ji nedal. Škoda. Brankář si vybral tu správnou stranu.“

Ostrava - Jihlava: Marek fauloval ve vápně Červenku. Následnou penaltu Davora Kukece ale Jan Hanuš skvěle vychytal

Jak byste charakterizoval situaci, v níž se Baník po 15. kole nachází?
„Máme čtyři body. V každém zápasu bychom teď museli bodovat. I když hrajeme většinu zápasu lépe, vždycky někdo udělá chybu. Jako já tentokrát. Hned první jejich akce skončí gólem v naší brance.“

Co přesně se vám v 7. minutě před prvním jihlavským gólem stalo, že jste tak snadno přišel o míč?
„Špatně jsem ho zpracoval, odskočil mi. Moje chyba. Nic víc.“

Souhlasíte s tím, že toto mužstvo svou kvalitou na první ligu nemá?
„Já myslím, že hrajeme dobře, ale dostáváme zbytečné góly.“

Dá se ještě z pohledu Baníku vůbec něco pro záchranu v lize udělat?
„Dá, určitě se dá. Ale nevím co. Možná jsem já tou největší chybou.“

CELÝ SESTŘIH: Ostrava - Jihlava 1:2. Kukec zahodil penaltu

Ostrava - Jihlava: Baník inkasoval. Nerad zakončil sólo gólem

Davor Kukec z Ostravy neproměnil v 83. minutě penaltu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905