+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. července 2009 • 09:47

Návrat? Jedině do Sparty, přiznává Zelenka

Autor:
Lukáš Zelenka
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka se vytáhl proti Kagawovi z Dortmundu
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud by se český záložník Lukáš Zelenka měl nyní z belgického Westerlo vrátit do české ligy, v úvahu by prý připadala jen pražská Sparta. V šestém týmu loňského ročníku belgické ligy má sice smlouvu ještě na dva roky, přesto o návratu domů uvažoval.Do Česka se totiž přesune jeho rodina, protože děti začnou chodit do školky. Dalším důvodem by mohly být také nejasnosti ohledně jeho dalšího setrvání ve Westerlo.

"Před sezonou jsem měl trochu problém, když tady na mě zkoušeli nějaký harakiri. Na jednu stranu se mě chtěli zbavit, ale když jsem přijel, tak zas naopak, abych tady zůstal," řekl Zelenka, který má v klubu jednu z nejvyšších smluv.

"V tuhle chvíli, kdybych se chtěl vrátit do Čech, tak jedině do Sparty," prohlásil devětadvacetiletý odchovanec letenského klubu, jenž hrál ve Spartě v letech 2001 až 2005.

"Každopádně zůstávám, mám smlouvu na dva roky, ale může se změnit cokoli kdykoli," míní. V české lize by šel pouze do Sparty. "Nikam jinam. Sparta to je pro mě srdeční záležitost, kvůli tomu bych byl ochoten se vrátit," poznamenal Zelenka, který byl část minulého ročníku zraněný.

Věří, že bude hrát od začátku sezony v základní sestavě, i když ví, že na jeho post se tlačí řada konkurentů. "O dvě místa se pere sedm lidí," řekl Zelenka.

Vedení Westerlo by chtělo opět skončit do šestého místa, které letos zaručuje vstup do play off a tím i další finanční příjmy do klubových kas.

"Tým máme solidní. Nikdo nám neodešel, takže si myslím, že to reálné je. Ostatní týmy se ale posílily, udělaly nákupy, každý do toho šestého místa chce být," řekl.

"Mám natrénováno, cítím se dobře, nejsem zraněný, kvalitu na to pořád mám," nastínil i vlastní očekávání.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, češi, v, cizině, zelenka
 Klasická verze
Mobilní verze