28. února 2010 • 22:33

Mazuch pomohl gólem, pak šel pod sprchy

Ondřej Mazuch (vpravo) v dresu Anderlechtu.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Anderlechtu Brusel si upevnili vedení v belgické lize. V 28. kole porazili Roeselare na jeho hřišti 2:1 a v čele mají již devítibodový náskok. Zásluhu na tom měl i český obránce Ondřej Mazuch, který v 37. minutě vyrovnal na 1:1. V závěru byl sice vyloučen, ale jeho spoluhráči už vedení udrželi.

Roeselare dalo první branku, ovšem krátce nato se přímý volný kop dostal až k Mazuchovi, který zaznamenal třetí gól v sezoně. Po hodině hry pak rozhodl o výhře hostů Suarez.

V sestavě Anderlechtu se dnes neobjevil Lukáš Mareček ani po zranění se vracející Jan Polák. Na lavičce domácích seděl Štěpán Kučera.
Anderlecht po výhře odskočil druhým Bruggám, které jen remizovaly 1:1 na hřišti St. Truidenu.

Belgická liga - 28. kolo:

St. Truiden - FC Bruggy 1:1, Charleroi - Waregem 0:0, Roeselare - Anderlecht 1:2 (gól hostů Mazuch, v 76. minutě byl vyloučen).