+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. března 2010 • 17:21

Lavička znovu kouzlí. Sydney už je ve finále

Autor:
Vítězslav Lavička
TOP VIDEA
Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice Slavia - Liberec: Bosančič slavil gól pod tribunou Sever, přiletěla k němu dýmovnice
Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit Olomouc - Plzeň: Jan Káňa se předvedl, dal Hollwegovi tvrdý hit
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový trenér Vítězslav Lavička postoupil s FC Sydney do finále play off australské ligy díky vítězství 4:2 nad Wellingtonem. O titul budou jeho svěřenci usilovat za týden v utkání proti Melbourne.Lavičkův tým dnes zvládl důležitý zápas přesto, že už v 19. minutě přišel o kapitána Johna Aloisiho, který si poranil stehno. Bývalého reprezentanta se zkušenostmi z anglické nebo španělské ligy nahradil devatenáctiletý Chris Payne a vzápětí se blýskl dvěma góly během jedenácti minut.

"Aloisiho zranění nám to zkomplikovalo, ale Payne ukázal, že je víc než jen dobrá náhrada," uvedl na klubovém webu Lavička, jenž byl v týdnu vyhlášen nejlepším trenérem v soutěži. Na vítězství a postupu se podílel i slovenský záložník Karol Kisel, jenž odehrál celý zápas.

Sydney vyhrálo základní část ligy, ale v semifinále play off poté podlehlo ve dvojzápase Melbourne, kterému může porážku vrátit ve finále 20. března.

Témata:  sport, fotbal, austrálie, sydney
 Klasická verze
Mobilní verze