Táborsko vede FNL před Sigmou, Žižkov po třech ztrátách vyhrál

Autor: rjm, ČTK
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Táborska zvítězili ve 12. kole druhé ligy v Pardubicích 3:0 a nejméně do neděle se ujali vedení v tabulce. Jediný neporažený tým ve FNL naplno bodoval počtvrté za sebou, přičemž už potřetí v sérii hrál na hřišti soupeře. Tým trenéra Petra Frňky opět prokázal velkou střeleckou potenci a už v sedmém druholigovém utkání v řadě skóroval nejméně třikrát. Druhá je se ztrátou jednoho bodu Sigma Olomouc, po sérii tří zápasů bez výhry zabral Žižkov, který zdolal Ústí.

V Pardubicích hosté dobývali branku Východočechů přes 50 minut, ale potom během čtvrthodiny zápas rozhodli Presl, Cíferský a Javorek.

Havířské derby dvou Baníků mezi Sokolovem a Mostem skončilo výhrou Západočechů 2:0. Domácí tým se v neúplné tabulce posunul na třetí místo a udržel se o skóre před Karvinou, která gólem z penalty deset minut před koncem zápasu porazila v regionálním derby Opavu.

Šanci dotáhnout se na druhé místo promarnilo Znojmo po prohře 0:1 ve Frýdku-Místku. Jedinou branku zápasu dal v 21. minutě Vašenda. Domácí tak hned v prvním zápase pod vedením nového trenéra Karla Orla, který nahradil odvolaného Vladimíra Goffu, ukončili sérii tří porážek za sebou.

Žižkov opět zabral

Fotbalisté Žižkova ve 12. kole druhé ligy porazili předposlední Ústí nad Labem 1:0 a ukončili sérii tři utkání bez vítězství. Viktoria se v neúplné tabulce posunula na čtvrté místo. Severočeši zůstávají nejhorším venkovním celkem soutěže s jediným bodem na kontě.

Domácí Súkenník trefil po dvaceti minutách tyčku, ale ve 34. minutě už po Folprechtově přihrávce poslal Žižkov do vedení. Pražané mohli náskok zvýraznit, ale ve druhém poločase se vyznamenal ústecký brankář Novák, který zneškodnil pokusy Bartošáka a Bazala.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Pardubice - Táborsko 0:3 (0:0)
Branky:
52. Presl, 63. Cíferský, 66. Javorek. Rozhodčí: M. Paták - Fišer, Zeman. ŽK: Divíšek (Táborsko). Diváci: 586.

Karviná - Opava 1:0 (0:0)
Branka:
80. Budínský z pen. Rozhodčí: Nenadál - Machálek, Dobrovolný. ŽK: Růžička, Hatok, Lipčák - Horka, Ševčík, Metelka, Pospěch, Grusmann. Diváci: 1033.

Sokolov - Most 2:0 (1:0)
Branky: 5. Vaněček, 66. Čada. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Caletka. ŽK: Čada, Vondráček - Mlika, Avdič, Schůt. ČK: 51. Avdič. Diváci: 920.

Frýdek-Místek - Znojmo 1:0 (1:0)
Branka: 21. Vašenda. Rozhodčí: Julínek - Hájek, Caletka. ŽK: Talián - Žondra, Lacko, Okleštěk, Jonov. Diváci: 2050.

Zlín - Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branka: 82. Ordoš. Rozhodčí: Proske - Vlasjuk, Černý. ŽK: Houska (Olomouc). Diváci: 2286.

Žižkov - Ústí nad Labem 1:0 (1:0)
Branka: 32. Súkenník. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Kožár. ŽK: Opluštil, Bartošák, Podrazký - Smola, Králík, Martykán, Vraštil. Diváci: 1725.

1. Olomouc 30 19 6 5 64:25 63
2. Varnsdorf 30 17 8 5 47:27 59
3. Zlín 30 16 7 7 53:32 55
4. Žižkov 30 16 7 7 50:23 55
5. Sokolov 30 13 9 8 44:39 48
6. Táborsko 30 13 8 9 55:42 47
7. Karviná 30 12 10 8 39:31 46
8. Pardubice 30 12 9 9 37:34 45