Sigma klopýtla, ale Zlín prohrál. Žižkov místo stávky přejel Most

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Žižkova porazili ve druhé lize Most 3:1 a upevnili si páté místo v tabulce. Hráči Viktorie původně zvažovali, že do domácího zápasu 23. kola nenastoupí, protože údajně čtyři měsíce nedostali výplaty. Varnsdorf na svém hřišti zdolal 1:0 Frýdek-Místek a vrátil se na druhou příčku před Zlín. Olomouc má v čele pětibodový náskok.

Sigma se ve Vlašimi rychle ujala vedení, když Vašíček využil nedorozumění v domácí obraně. Svěřenci trenéra Petržely však měli několikrát blízko k vyrovnání a nakonec se po krásné Barákově střele dočkali. Oba týmy dohrávaly v deseti, po hodině hry uviděl červenou kartu olomoucký Rajnoch a vzápětí šel do kabiny i domácí Matějka.

Zlín doma se Znojmem zaspal začátek a brankář Dostál, který odchytal pět posledních zápasů s nulou, šel během deseti minut dvakrát pro míč do sítě po střelách Žondry a Ledeckého. Hned po přestávce zápas zdramatizoval Poznar a osm minut před koncem Holíkovi zabránilo ve vyrovnání břevno.

Táborsko se po nečekaném výpadku v Třinci vrátilo na vítěznou vlnu a zdolalo Ústí nad Labem 3:1. Největší podíl na tom měl bosenský kanonýr Džafič, který dal dvě branky a měl blízko k hattricku. Všechny branky padly už do přestávky.

Pardubice nezopakovaly podzimní výhru 5:0 v Opavě a se stejným soupeřem hrály doma bez branek. Hosté přišli v úvodu druhého poločasu o zraněného brankáře Vaška, ale náhradník Květon udržel čisté konto i při závěrečném tlaku domácích.

Žižkov nestávkoval a vyhrál

Fotbalisté Žižkova porazili v neděli dopoledne Most 3:1 a upevnili si páté místo v tabulce. Hráči Viktorie původně zvažovali, že do domácího zápasu 23. kola nenastoupí, protože údajně čtyři měsíce nedostali výplaty.

Diváci na Žižkově viděli všechny čtyři branky až v závěrečné půlhodině. Vedení 2:0 zařídili Pražanům Marek s Voltrem, šest minut před koncem snížil Kurtaj, ale vzápětí střídající Černý pojistil třetím gólem třetí domácí vítězství Viktorie za sebou. Trápící se Most nebodoval už osm utkání.

Krize na Žižkově: Hráči si půjčují peníze, fanoušci je podporují

Varnsdorf se proti čtrnáctému Frýdku-Místku dost trápil a vedoucího gólu se dočkal až v 73. minutě po střele Breiteho. Jeho spoluhráč Židek pak ještě v závěru trefil tyčku. Domácí však několikrát v zápase podržel brankář Porcal.

Osmý Sokolov zachránil na svém hřišti remízu 1:1 s šestou Karvinou až gólem Přeučila z 89. minuty. Hosty poslal do vedení už v sedmé minutě Fiala. Sokolov potřetí v řadě dosáhl výsledku 1:1 a na vítězství ve druhé lize čeká pět kol.

Poslední Kolín doma zásahem Teplého z nastavení vybojoval remízu 1:1 s Třincem. Nováček Kolín teprve posedmé z 23 kol bodoval a na nesestupová místa ztrácí závratných 14 bodů.

Pardubice - Opava 0:0
Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Pochylý. ŽK: Fikejz, Pospíšil, Klátil - Metelka. Diváci: 839.

Viktoria Žižkov - Most 3:1 (0:0)
Branky: 68. Marek, 71. Voltr, 86. Černý - 84. Kurtaj. Rozhodčí: Hrubeš - Caletka, Melichar. ŽK: Jiří Procházka (Most). Diváci: 1371.

Sokolov - Karviná 1:1 (0:1)
Branky: 89. Přeučil - 7. Fiala. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Urban. ŽK: Kosak, Urma, Machek - Juřena, Kubista, Hatok. Diváci: 681.

Fastav Zlín - 1. FC Znojmo 1:2 (0:2)
Branky: 49. Poznar - 8. Žondra, 10. Ledecký. Rozhodčí: Proske - Kotík, Peřina. ŽK. Hubáček, Hájek - Ilizi, Okleštěk. Diváci: 3264.

Táborsko - Ústí nad Labem 3:1 (3:1)
Branky: 11. a 36. Džafič, 16. Presl - 25. Zeman. Rozhodčí: Váňa - Hájek, Kožár. ŽK: Musiol - Martykán, Smola, Leibl. Diváci: 436.

Graffin Vlašim - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 90.+2 Barák - 9. Vašíček. Rozhodčí: Orel - Arnošt, Pilný. ŽK: Kučera, Matějka, Veselý, Vebr - Zahradníček. ČK: 61. Matějka - 61. Rajnoch. Diváci: 896.

Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 73. Breite. Rozhodčí: Berka - Černý, Hock. ŽK: Zbrožek - Švrček, Žídek. Diváci: 950.

Kolín - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Teplý - 41. Malcharek z pen. Rozhodčí: Kovařík - Kotalík, Kožár. ŽK: Biško, Kouřil, Skwarczek - Motyčka. ČK: 44. Motyčka. Diváci: 243.

1. Olomouc 30 19 6 5 64:25 63
2. Varnsdorf 30 17 8 5 47:27 59
3. Zlín 30 16 7 7 53:32 55
4. Žižkov 30 16 7 7 50:23 55
5. Sokolov 30 13 9 8 44:39 48
6. Táborsko 30 13 8 9 55:42 47
7. Karviná 30 12 10 8 39:31 46
8. Pardubice 30 12 9 9 37:34 45