Sokolov ve FNL poprvé nevyhrál, Znojmo po obratu vede tabulku

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Fotbalisté Znojma ve čtvrtém kole druhé ligy otočili domácí zápas s Třincem, ve druhém poločase dali čtyři góly a po vítězství 5:2 vedou tabulku o skóre před Sokolovem. Ten dnes poprvé v ročníku nevyhrál a inkasoval, trefou z 84. minuty však zachránil aspoň remízu 1:1 ve Vlašimi. Hned dvoubrankovou ztrátu dotáhly České Budějovice, které na svém hřišti remizovaly v jihočeském derby 2:2 s Táborskem.

Třinec začal ve Znojmě neproměněnou penaltou Mozola, jeho spoluhráč Černý však už byl ve 25. minutě úspěšný. Po půlhodině hry sice odpověděl domácí Šumbera, ale Málek brzy na to vrátil hostům vedení. Druhá půle jasně patřila Znojemským, za které se postupně prosadili Šamánek, znovu Šumbera, Žondra a z penalty střídající Njire.

Průcha ve 28. minutě poprvé v sezoně překonal sokolovského brankáře Beláně, ale Vlašim přes značnou převahu pojistku nepřidala. Šest minut před koncem tak vyrovnal bývalý hráč domácího mužstva Kosak. Krátce poté byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen vlašimský obránce Nový a svěřenci Vlastimila Petržely museli dohrávat třetí zápas po sobě v oslabení.

Budějovicím se nepovedl první poločas a už po necelé půlhodině prohrávaly 0:2 po trefách Javorka a Strnada. Účastník minulého ročníku nejvyšší soutěže se však po změně stran zvedl. Nejprve v 72. minutě snížil Novák a pět minut po něm rozhodl o dělbě bodů Hric. Obě mužstva tak udržela druholigovou neporazitelnost, Dynamo i Táborsko mají na kontě shodně výhru a tři remízy.

Dynamo České Budějovice - MAS Táborsko 2:2 (0:2)
Branky: 72. Novák, 77. Hric - 16. Javorek, 22. Strnad. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Vlček. ŽK: Dvořák, Pešek, Kalod - Sladký, Javorek. Diváci: 3107.

Graffin Vlašim - Baník Sokolov 1:1 (1:0)
Branky: 28. Průcha - 84. Kosak. Rozhodčí: Berka - O. Černý, Myška. ŽK: Nový, Průcha - Urma, Machek, Vrtělka. Kucalas, Prošek. ČK: 85. Nový (Vlašim). Diváci: 492.

1. SC Znojmo - Fotbal Třinec 5:2 (1:2)
Branky: 32. a 65. Šumbera, 58. Šamánek, 69. Žondra, 81. Njire z pen. - 25. Černý, 34. Málek. Rozhodčí: Dresler - Vysloužil, Boček. ŽK: Šumbera, Njire - Mozol, Šenk, Hloch. Diváci: 1673.

1. Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2. Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7. Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8. Ústí 28 8 11 9 39:38 35