Hradec vyhrál nad Frýdkem a přikoval ho ke dnu, FNL vede Karviná

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Hradce Králové zůstávají ve Fotbalové národní lize bez prohry, když v neděli vyhráli nad Frýdkem-Místkem 1:0. Východčeši jsou v tabulce šestí, poražený Frýdek je bez jediného bodu na poslední příčce. V čele soutěže je Karviná.

Fotbalisté olomouckého béčka poprvé v druhé lize bodovali. Tým Varnsdorfu, který rovněž ještě nezvítězil, porazili v pátém kole vysoko 5:0, hattrickem k tomu napomohl Jakub Plšek. Na první body a vstřelenou branku naopak po prohře 0:1 v Hradci Králové stále čeká poslední Frýdek-Místek.

Obranu Varnsdorfu, který po minulé sezoně odmítl vybojovaný postup do nejvyšší soutěže, jako první pokořil ve 24. minutě hlavou Chorý. Pak už přišly Plškovy chvíle, olomoucký střelec potřeboval na tři branky 42 minut.

Domácí tým s posilami z prvoligového A-mužstva nakonec vyšperkoval první vítězství ještě jedním gólem, o který se pět minut před koncem postaral střídající Rolinc. Tři získané body katapultovaly Olomouc B na 11. místo, Varnsdorf je s dvěma remízami čtrnáctý.

Frýdek prohrál v Hradci i čtvrtý zápas v sezoně, ke gólu přitom neměl daleko. V prvním poločase na brankové čáře zastavil střelu Ujlakyho jeden z obránců, po přestávce zase trefil Ďuriška břevno. O výsledku tak rozhodla Pázlerova hlavička z 59. minuty, díky které Hradec podruhé za sebou vyhrál a udržel neporazitelnost.

Ve Fotbalové národní lize neporaženou Karvinou poslal do vedení v 18. minutě patičkou Urgela. Po půlhodině hry zvýšil Budínský a tentýž domácí záložník ve druhém poločase další tvrdou střelou uzavřel skóre. Karviná počtvrté za sebou neinkasovala a po pěti kolech má skóre 10:1. Opava utrpěla premiérovou porážku v sezoně.

Sokolov v 56. minutě vedl už 3:1, když se trefili dvakrát Pouček a jednou Manzia. Jihočechům však zařídil bod obránce Hric, který čtvrt hodiny před koncem nejprve snížil a o čtyři minuty později vyrovnal. Oba týmy udržely v nové sezoně neporazitelnost, České Budějovice však už počtvrté remizovaly.

Také druhý dopolední duel mezi Třincem a Vyšehradem skončil výsledkem 3:3. Pražský nováček dvakrát vedl po gólech Blažka a Smoláka, za domácí odpověděli Malcharek z penalty a Dedič. Poprvé poslal Třinec do vedení v 83. minutě střídající Černý, ale kapitán Pražanů Kučera v předposlední minutě zařídil nováčkovi soutěže první venkovní bod v ročníku.

Pardubice se znovu nedočkaly prvního vítězství a na hřišti Táborska prohrály 1:2. Hostující Jeřábek sice ještě v první půli odpověděl na Preslův vedoucí zásah, ale o výhře svěřenců Petra Frňky rozhodl v 82. minutě stoper Sladký.

5. kolo druhé fotbalové liga:
MAS Táborsko - FK Pardubice 2:1 (1:1)
Branky:
8. Presl, 82. Sladký - 35. Jeřábek. Rozhodčí: Marek - Hájek, Vysloužil. ŽK: Sladký, Džafič - Řezníček, Kopřiva.

MFK Karviná - SFC Opava 3:0 (2:0)
Branky:
31. a 73. Budínský, 18. Urgela. Rozhodčí: Houdek - Hrabovský, Kožár. ŽK: Glaser - Jursa. Diváci: 1474.

Fotbal Třinec - Slavoj Vyšehrad 3:3 (0:1)
Branky:
63. Malcharek z pen., 74. Dedič, 83. Černý - 5. Blažek, 68. Smolák, 89. Kučera. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška. ŽK: Dedič - Egert, Smolák, Blažek. Diváci: 352.

Baník Sokolov - Dynamo České Budějovice 3:3 (2:1)
Branky:
33. a 56. Pouček, 43. Manzia - 75. a 79. Hric, 25. Kalod. Rozhodčí: Orel - Pilný, Arnošt. ŽK: Machek, Vondráček, Prošek - Dvořák, Novák, Wermke. Diváci: 1047.

Hradec Králové - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 59. Pázler. Rozhodčí: Lerch - Peřina, Šimáček. ŽK: Černý - Krišto, Vyskočil. Diváci: 1146.

Sigma Olomouc B - FK Varnsdorf 5:0 (2:0)
Branky: 41., 67. a 83. Plšek, 24. Chorý, 85. Rolinc. Rozhodčí: Váňa - Černý, Boček. ŽK: Štěrba - Zbrožek, Skwarczek, Jurča. Diváci: 209.

1. Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2. Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7. Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8. Ústí 28 8 11 9 39:38 35