a dozvíte se vše jako první.
11. října 2015 • 13:00

Druhou ligu vede Ústí, Pardubice předvedly nevídaný kolaps

Fotbalisté Pardubic přišli ve druhé lize o nadějné vedení
Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1 Brno - Ostrava: Baník v euforii! Baroš překonal Melichárka hlavičkou a hosté vedou 2:1
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Fotbalisté Pardubic v 10. kole druhé ligy neudržely tříbrankové vedení a ve Frýdku-Místku jen remizovaly 3:3, když všechny tři góly inkasovaly v posledních 15 minutách. Fotbalisté Sokolova potřetí za sebou jen remizovali, tentokrát 0:0 v Třinci. Nadále však spolu s Karvinou drží neporazitelnost a jsou v kontaktu s čelem tabulky, kam se po výhře na Vyšehradě vyšvihlo Ústí nad Labem.

Sokolov poprvé v sezoně vyšel střelecky naprázdno, v největší šanci Kosaka vychytal brankář Paleček. Dobrou pozici měl v závěru i Vondráček, ale hlavou minul. Nebezpečnější byli Třinečtí. Proti však byl brankář Beláň, který zazářil především při Tomečkově ráně pod břevno. Čtvrt hodiny před koncem mu po Tomečkově hlavičce pomohla i tyč.

To ve Frýdku-Místku si fanoušci užili hned šest branek. Nejprve od hostů z Pardubic, když se dvakrát prosadil Petráň a jednou Kakrda. Jenže závěr Východočechům vůbec nevyšel. V 75. minutě mířil hlavou přesně Vyskočil a o dvě minuty později udělal ze zápasu drama Ižvolt trefou z přímého kopu. V poslední minutě přišla standardní situace, na kterou si naběhl i brankář Prepsl, míč se dostal k Literákovi a ten zařídil dělbu bodů.

O neporazitelnost přišlo Táborsko, které ve Vlašimi hrálo už od 9. minuty bez vyloučeného Kočího. Oslabení soupeře domácí využili a po gólech Nového a Jandy slavili první výhru v sezoně.

Sérii tří zápasů bez výhry ukončil exligový Hradec Králové, který vyhrál 1:0 v Opavě. O jediný gól se z pokutového kopu postaral Mareš.

Ústí jde do čela

Fotbalisté Ústí nad Labem vyhráli v nedělním utkání 10. kola druhé ligy na hřišti Vyšehradu 2:0 a tabulku vedou o bod před druhým Znojmem a třetím Sokolovem. Severočeši navíc i v pátém utkání venku v sezoně udrželi neporazitelnost.

Pod prohru Vyšehradu se podepsal zejména záložník Mysliveček, který v prvním poločase zavinil penaltu a po hodině hry byl po druhé žluté kartě vyloučen za to, že míčem trefil rozhodčího. Pokutový kop proměnil Smola a přesilovku v samotném závěru využil Eliáš.

Ústí tak vyhrálo potřetí za sebou a sérii bez porážky si natáhlo na sedm zápasů. Naopak Vyšehrad stejně dlouho čeká na vítězství a od posledního Varnsdorfu ho dělí pouhé tři body.

Výsledky druhé ligy - 10. kolo:

Třinec - Sokolov 0:0, Frýdek-Místek - Pardubice 3:3 (0:2), Vlašim - Táborsko 2:0 (1:0), Opava - Hradec Králové 0:1 (0:0), České Budějovice - Olomouc B 1:3 (0:1), Znojmo - Varnsdorf 2:0 (1:0), Vyšehrad - Ústí nad Labem 0:2 (0:1).

1.  Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2.  Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3.  Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4.  Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5.  Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6.  Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7.  Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8.  Ústí 28 8 11 9 39:38 35