Znojmo přestřílelo Táborsko, Ústí po remíze v Sokolově ztrácí tři body

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

12. KOLO FNL | Znojmo v předehrávce 12. kola Fotbalové národní ligy zvítězilo 4:2 nad Táborskem a vede tabulku o tři body před Ústím nad Labem, které v sobotu jen remizovalo se Sokolovem. Dál se trápí České Budějovice, které doma neporazily ani poslední Frýdek-Místek a získaly jen bod za remízu 1:1.

Znojmo pokračuje ve výborném vstupu do sezony. Proti Táborsku mu pomohl i soupeř, když po řadě zahozených šancích domácích si ve 28. minutě dal vlastní gól Sladký a poslal Moravany do vedení. Záhy sice vyrovnal Presl, ale Znojmo si dvě minuty nato vzalo vedení zpět gólem Ledeckého. Ten se trefil po změně stran ještě jednou a výhru potvrdil Šumbera.

Smolné utkání odehrál znojemský útočník Žondra, který zahodil řadu šancí a deset minut před koncem vystřelil po odpískání, za což mu sudí udělil druhou žlutou kartu a vyloučil ho. Táborsko toho využilo alespoň ke snížení po gólu Ciferského.

Exligové České Budějovice prožívají krizi, ze které je nedostalo ani odvolání trenéra Františka Cipra. Jeho nástupci Horejš a Švantner získali jen bod s posledním Frýdkem-Místkem. Remízu zachránil osm minut před koncem Šimák z pokutového kopu po faulu Ďurišky na Hájovského. Hosté vedli od závěru první půle, kdy se po rohu trefil hlavou Vyskočil.

Sokolov remizoval s Ústím a zůstává bez prohry

Fotbalisté Ústí nad Labem ve 12. kole druhé ligy remizovali na hřišti třetího Sokolova 1:1 a udrželi druhé místo v neúplné tabulce. Domácí zůstali jediným neporaženým celkem v této sezoně Fotbalové národní ligy.

Obě branky padly až ve druhém poločase. Severočechy v 52. minutě poslal do vedení útočník Smola, který dostal míč mezi obránce a překonal gólmana Belaně. Bod Sokolovu zařídil deset minut před koncem kapitán Vrtělka, když s přehledem proměnil penaltu.

Svěřenci Daniela Šmejkala už počtvrté za sebou v soutěži remizovali a na Ústí dál ztrácí dva body, ale mají zápas k dobru.

Čtvrtý Hradec Králové zvítězil 1:0 v Karviné a prodloužil šňůru bez porážky na šest zápasů. Nejtěsnější triumf zajistil "Votrokům" v závěru prvního poločasu po rohu kapitán Krmaš.

Druhou výhru v sezoně si připsala Vlašim, která na svém stadionu porazila Olomouc B 3:1. Nováčka sice už ve třetí minutě poslal do vedení Šindelář, ale rychlou odpověď zařídil Průcha a ve druhé půli skórovali domácí Hronek a Janda. Béčko Sigmy venku nebodovalo v pátém z šesti utkání.

Druhý tým minulého ročníku Varnsdorf prohrál 0:1 v Opavě, znovu na hřišti soupeře nezvítězil a nepolepšil si ze třinácté pozice. Utkání rozhodl v 76. minutě tvrdou ranou Janetzký několik vteřin po svém příchodu na hřiště.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Sokolov - FK Ústí nad Labem 1:1 (0:0)
Branky:
80. Vrtělka z pen. - 52. Smola. Rozhodčí: Královec - Kožár, Vitner. ŽK: Zukič (Ústí). Diváci: 880.

SFC Opava - FK Varnsdorf 1:0 (0:0)
Branka: 76. Janetzký. Rozhodčí: Adámková - Melichar, Myška. ŽK: Zbrožek, Tvaroha (oba Varnsdorf). Diváci: 1488.

MFK Karviná - FC Hradec Králové 0:1 (0:1)
Branka: 44. Krmaš. Rozhodčí: Julínek - Paták, Dobrovolný. ŽK: Urgela - Vlkanova, Súkenník. Diváci: 1412.

Graffin Vlašim - Sigma Olomouc B 3:1 (1:1)
Branky: 7. Průcha, 74. Hronek, 90.+1 Janda - 3. Šindelář. Rozhodčí: Váňa - Arnošt, Koval. ŽK: Nový, Tarczal, Kučera - Habusta, Ševčík, Svozil. Diváci: 438.

1. SC Znojmo - MAS Táborsko 4:2 (2:1)
Branky: 34. a 54. Ledecký, 28. vlastní Sladký, 76. Šumbera - 32. Presl, 87. Ciferský. Rozhodčí: Houdek - Pilný, Hrabovský. ŽK: Žondra, Helísek, Veselý - Hanzlík. ČK: 81. Žondra. Diváci: 1492.

Dynamo České Budějovice - MFK Frýdek-Místek 1:1 (0:1)
Branky: 82. Šimák z pen. - 44. Vyskočil. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Šimáček. ŽK: Karafiát, Funda - Vyskočil, Literák, Krčula, Ižvolt, Ďuriška, Mihálek, Mehremič. Diváci: 823.

1. Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2. Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3. Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4. Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5. Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6. Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7. Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8. Ústí 28 8 11 9 39:38 35