a dozvíte se vše jako první.
16. dubna 2016 • 13:19

Vyšehrad porazil Olomouc B a už není ve druhé lize poslední

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Vyšehradu zvládli ve 23. kole druhé ligy důležitý záchranářský souboj s Olomoucí B a po výhře 2:0 se posunuli na předposlední 14. příčku. Na poslední místo, které jako jediné znamená sestup, poslali svého dnešního soupeře a mají před ním dvoubodový náskok.

O branky Vyšehradu se postarali ve 20. minutě z penalty Strnad a osm minut před koncem Kučera. Domácí se tak dočkali první výhry po sedmi kolech a od začátku listopadu. Sigma naopak prohrála potřetí za sebou a sérii bez vítězství natáhla na deset zápasů.

Fotbalisté Znojma prohráli ve 23. kole druhé ligy s Pardubicemi 0:1 a utrpěli první domácí porážku v sezoně. Zaváhání vedoucího celku tabulky využil druhý Hradec Králové, který díky vítězství 3:0 v Českých Budějovicích snížil ztrátu na dva body.

Znojmo před pátečním zápasem mělo doma bilanci devíti výher a jedné remízy, proti Pardubicím se však trápilo a nedokázalo se prosadit. Hostům zajistil vítězství v 82. minutě Pospíšil a zajistil Středočechům teprve druhou výhru ze soupeřova hřiště v ročníku.

Hradec o vítězství rozhodl v prvním poločase, kdy se v 15. a ve 22. minutě z penalty prosadil Schwarz a třetí gól přidal těsně před přestávkou Pázler. Budějovičtí mohli zápas po hodině hry zdramatizovat, když byl vyloučen hostující gólman Ottmar. Kalod však nařízenou penaltu neproměnil a ani ve zbytku zápasu Jihočeši přesilovku nevyužili.

Fotbalová národní liga - 23. kolo:

Vyšehrad - Olomouc B 2:0 (1:0)
Branky: 20. Strand z pen., 75. Kučera. Rozhodčí: Kocourek - Kožár, Mokrusch. ŽK: Mareš, Soldát, Kučera - Habusta. Diváci: 488.

Třinec - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)
Branky: 49. Janošík, 82. Ceplák. Rozhodčí: Marek - Arnošt, Pilný. ŽK: Joukl, Motyčka - Vaněk, Výborný, Leibl. Diváci: 503.

Frýdek-Místek - Varnsdorf 1:2 (0:0)
Branky: 56. Ižvolt - 71. Zieris, 84. Martan. Rozhodčí: Dresler - Kubr, Koval. ŽK: Švrček, Ujlaky, Byrtus - Mehanovič, Jurča, Zbrožek. Diváci: 1657.

České Budějovice - Hradec Králové 0:3 (0:3)
Branky: 15. a 22. z pen. Schwarz, 45. Pázler. Rozhodčí: Adámková - Antoníček, Kotalík. ŽK: Klesa, Pešek, Vaněk - Nosek. ČK: 59. Ottmar (Hradec). Diváci: 1315.

Znojmo - Pardubice 0:1 (0:0)
Branka: 82. Pospíšil. Rozhodčí: Lerch - Vitner, Fišer. ŽK: Pokorný - Petráň. Diváci: 1375.

1.  Karviná 28 17 8 3 50:17 59
2.  Hr. Králové 28 17 8 3 45:16 59
3.  Znojmo 28 17 5 6 62:33 56
4.  Sokolov 28 10 11 7 32:26 41
5.  Táborsko 28 9 12 7 39:34 39
6.  Pardubice 28 10 8 10 29:29 38
7.  Vlašim 28 9 8 11 35:33 35
8.  Ústí 28 8 11 9 39:38 35