a dozvíte se vše jako první.
29. dubna 2016 • 21:46

Znojmo vyhrálo díky penaltě v závěru a vede druhou ligu

Hráči Znojma se radují z gólu (archivní foto)
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Gólem z penalty v závěru vybojovali fotbalisté Znojma vítězství 2:1 nad Frýdkem-Místkem v předehrávce 25. kola druhé ligy a posunuli se do čela tabulky. Hosté prohráli počtvrté za sebou.

Frýdek-Místek přitom otevřel ve 12. minutě skóre, kdy se hlavou trefil Slaninka a dal svému týmu naději na další cennou výhru. Frýdek-Místek, který na jaře dokázal porazit Hradec Králové i další tým z popředí tabulky Sokolov, ale vedení dlouho neudržel. O čtyři minuty později se prosadil pěknou střelou Weber. Po několika slibných šancích na obou stranách přinesla rozhodnutí 88. minuta, kdy střídající Šumbera proměnil penaltu.

25. kolo druhé fotbalové ligy:

Znojmo - Frýdek-Místek 2:1 (1:1)
Branky: 16. Weber, 88. Šumbera z pen. - 12. Slaninka. Rozhodčí: Váňa - Ratajová, Myška. ŽK: Žondra - Literák, Krišto, Byrtus, Penksa. Diváci: 1378.

Znojmo: Veselý - Mezlík, Pokorný, Odehnal (75. Šumbera), Helísek, Svozil - Okleštěk, Weber - Žondra, Ledecký (46. Stáňa), Šamánek (56. Njire). Trenér: Kučera.

Frýdek-Místek: Penksa - Literák, Klabník, Byrtus, Švrček, Slaninka - Ujlaky, Krišto, Ižvolt (85. Jarabica), Tobiáš (65. Ďuriška) - Hošek (76. Vyskočil). Trenér: Radványi.

Témata:  sport, fotbal, druhá, liga, znojmo