+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Richard Šíma
20. května 2016 • 12:11

Úkoly nového ředitele Baníku Vrťa: Návrat do ligy a vychovat dalšího Baroše

TOP VIDEA
Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry
PREVIEW 8. KOLA: Udělá Slavia rekord? Kdo se zvedne z bahna? Nastoupí Rosický? PREVIEW 8. KOLA: Udělá Slavia rekord? Kdo se zvedne z bahna? Nastoupí Rosický?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Očekávané se stalo. Dušan Vrťo, od dubna člen dozorčí rady Baníku, je už také oficiálně jeho novým sportovním ředitelem. Klub tuto informaci zveřejnil na svých stránkách.„S majitelem Baníku panem Brabcem jsme se dohodli na tříleté smlouvě,“ uvedl padesátiletý Vrťo, jenž až dosud působil ve stejné funkci ve slovenské Senici.  „Oslovila mě vize a směr, kterým se chce Baník pod jeho vedením ubírat. Proto jsem nabídku taky od léta přijal. Na práci ve staronovém prostředí se těším,“ pravil Vrťo, jenž za Baník v minulosti hrával. Nastoupil v jeho dresu ve 185 ligových utkáních. Později v Ostravě působil jako mládežnický trenér i jako asistent Františka Komňackého nebo Jozefa Jarabinského u ligového áčka.

„Jsem rád, že jsme Dušana Vrťa pro Baník získali,“ uvedl Václav Brabec, majitel ostravského klubu. „Od jeho příchodu si slibuju nastolení takové sportovní politiky, která nás po roce stráveném ve druhé lize přivede zpět mezi tuzemskou elitu, tedy do první ligy,“ řekl Brabec.

Majitel ostravského klubu věří, že Vrťův příchod se projeví také v rostoucí kvalitě výchovy mládeže v Baníku. „Mým cílem je, abychom v Baníku vychovávali mládež tak, jako se to tady dařilo kdysi. A aby v Ostravě vyrostli takoví hráči, jakými byli Marek Jankulovski, Milan Baroš, Václav Svěrkoš a řada dalších,“ dodal ještě Brabec.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze