Baník Ostrava - Třinec 2:1. Domácí otočili zápas v závěru

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?

Po remíze ve Znojmě chtěli fotbalisté Baníku Ostrava ve 2. kole Fotbalové národní ligy vyhrát za každou cenu. A odhodlání bylo na domácích znát. Favorit, který hraje ve druhé nejvyšší české soutěži po 50 letech, sice s Třincem prohrával už od šesté minuty, ale v závěru dokázal duel otočit. Nejdříve se v 79. minutě trefil Tomáš Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl Lubomír Urgela. Baník tak má po dvou kolech čtyři body.

Hosté: 5. Motyčka

Domácí: Vašek – Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko – Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (85. Mondek), Mičola (C) – Stáňa (57. Helešic), Urgela.

Hosté: Paleček – Vengřinek, M. Čelůstka, Bedecs, Janoščín – Ižvolt, Málek (59. Janošík), Malcharek, Motyčka (C), Krišto (71. Teplý) – Hošek (86. Dedič).

4 757 diváků

Ostrava, která v prvním kole remizovala se Znojmem, prohrávala doma s Třincem od páté minuty po brance Motyčky. Když už to vypadalo, že téměř pět tisíc fanoušků Baníku uvidí další ztrátu, vyrovnal v 79. minutě Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Urgela.

Ve druhém dnešním utkání si Ústí nad Labem poradilo 3:0 se Sokolovem. Všechny góly padly v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Leibl a poté dvakrát Moulis. Po přestávce už se spíš bojovalo a oba celky dostaly po červené kartě. V 68. minutě se domácí Pícha ohnal po soupeři a byl vyloučen. Devět minut před koncem dostal druhou žlutou sokolovský obránce Dvořák.

Fotbalová národní liga - 2. kolo:

Baník Ostrava - Třinec 2:1 (0:1)
Branky: 79. Mičola, 88. Urgela - 5. Motyčka. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vysloužil. ŽK: Mičola - Vengřinek, Bedecs, Malcharek, Janoščín, Motyčka, Čelůstka. Diváci: 4757.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (84. Mondek), Mičola - Stáňa (57. Helešic), Urgela. Trenér: Petržela.

Třinec: Paleček - Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Málek (58. Janošík), Malcharek, Motyčka, Krišto (71. Teplý) - Hošek (86. Dedič). Trenéři: Vašek a Zbončák.

Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (3:0)

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46