27. srpna 2016 • 20:28

Baník po sestupu jede! Slaví třetí výhru a vede druhou ligu

Třetí výhru v sezoně po sestupu do Fotbalové národní ligy zaznamenal i Baník Ostrava, když doma porazil 2:1 Frýdek-Místek. S Českými Budějovicemi vede po čtyřech odehraných kolech tabulku. Prvního vítězství se dočkala Olomouc, když po předchozích třech remízách porazila Vlašim 1:0. O tři body však musela bojovat do poslední minuty.

V Ostravě zazářila letní posila Nerad. Odchovanec Bohemians se postaral o obě branky Baníku. Hosté snížili až v nastavení zásluhou Byrtuse.

Kontakt s Ostravou a Českými Budějovicemi ztratila Opava, která doma jen remizovala 1:1 s Ústím nad Labem. Vedla po gólu Zapalače, ale čtvrt hodiny před koncem udělal chybu brankář Fendrich, po centru mu vypadl míč a Pouček srovnal.

Olomouc už nutně potřebovala bodovat naplno, ale s Vlašimí se trápila v koncovce. Dočkala se až v poslední minutě, kdy Sigma domácí zatlačila a Štěrba hlavou zařídil důležité vítězství. Naopak Vlašim na první úspěch stále čeká.

Dvě branky vstřelil také Traoré z Táborska, který zařídil výhru 3:2 nad Třincem. V poslední minutě ale stihl dostat i červenou kartu.