17. září 2016 • 21:08

Ostrava pokračuje v krasojízdě druhou ligou. Porazila Prostějov 3:0

Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

Fotbalisté Baníku Ostrava i Sigmy Olomouc nadále drží neporazitelnost v druhé lize. Baník v 7. kole vyhrál 3:0 nad Prostějovem a se 17 body vede tabulku FNL. Olomouc doma porazila 1:0 České Budějovice. Výhry slavily i Žižkov, Opava a Sokolov.

Baník navázal na středeční výhru nad Opavou, proti poslednímu Prostějovu rozhodl už v první půli. Nejprve se trefil Nerad po asistenci Mondeka a ve 25. minutě si oba role vyměnili. Nerad nejprve v jasné šanci selhal, ale Mondek úspěšně dorážel. Výhru pak po změně stran ještě potvrdil Urgela.

To Olomouc se na výhru nadřela mnohem více, jelikož dlouho zahazovala i ty největší šance. Až v 78. minutě dokázal protrhnout střelecké trápení Vepřek, který doklouzal k centru a zblízka poslal míč do branky. Budějovice už nedokázaly odpovědět.

Opava o výhře 2:1 nad Vlašimí rozhodla až v poslední minutě, kdy hlavou usměrnil míč do sítě Smola. Vlašim předtím v 83. minutě srovnala skóre zásluhou Nečase, který navázal na úvodní trefu domácího Schaffartzika z penalty.

Fotbalisté Sokolova se po třech remízách dočkali vítězství. V domácím deštivém zápase porazili Táborsko 2:1 a dostali se před Jihočechy na šesté místo neúplné tabulky.

Skóre otevřel v 19. minutě Glaser. Poté, co byl faulován, proměnil penaltu. Blízko k vyrovnání měl o dvacet minut později Nešický, jenž ranou z dvaceti metrů orazítkoval tyč. Krátce před pauzou zvýšil vedení domácích přesně hlavičkující Přeučil.

Stejně jako vyšel Baníku nástup do prvního poločasu, ten druhý začalo lépe Táborsko a po Mrázkově dorážce snížilo. Další šance už zůstaly nevyužity.

7. kolo druhé fotbalové ligy:

Baník Ostrava - Prostějov 3:0 (2:0)
Branky: 17. Nerad, 25. Mondek, 65. Urgela. Rozhodčí: Jílek - Urban, Polák. ŽK: Hirsch (Prostějov). Diváci: 3308.
Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný (83. Lischka), Pokorný, Hučko - Nerad, Hlinka - Mondek, Mičola, Stáňa (74. Helešic) - Urgela (67. Šašinka). Trenér: Petržela.
Prostějov: Kofroň - Pančochář, Schuster, Rus, Hirsch - Fládr (73. Langer), Skwarczek, Štrombach - Chwaszcz (78. Píchal), Kroupa, Nekuda (78. Machálek). Trenér: Takáč.

Opava - Vlašim 2:1 (0:0)
Branky: 51. Schaffartzik z pen., 90. Smola - 83. Nečas. Rozhodčí: Adámková - Vlasjuk, Vodrážka. ŽK: Radič, Kuzmanovič - Breda. Diváci: 2069.
Opava: Lasák - Hrabina (84. Jurečka), Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik - Janetzký, Radič, Mozol (69. Jursa) - Smola, Kuzmanovič (74. Zapalač). Trenér: Skuhravý.
Vlašim: Nguyen - Breda, Kavka (79. Jícha), Vondra, J. Štochl - Janda, Tarczal, Kulhánek (74. Hašek), Tusjak (64. Frizoni) - Nečas, Vyhnal. Trenér: M. Hašek.

Frýdek-Místek - Viktoria Žižkov 1:2 (0:1)
Branky: 88. Šumský - 24. Dočekal, 86. Gebert. Rozhodčí: Houdek - Kříž, Poživil. ŽK: Literák, Švrček - Krystan, Trýzna. Diváci: 792.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Literák, Byrtus (46. Slaninka), Ilko (78. Petrovič) - Hykel, Klabník, Šichor, Šumský - Vyskočil (46. Stratil), Willwéber. Trenér: Nemec.
Žižkov: Hrubeš - Dočekal, Engelmann (58. Volek), Krystan (63. Eliáš), Opluštil - Pavlata, Pimpara, Podrazký (85. Gebert), Šandera - Trýzna, Urbanec. Trenér: Oulehla.

Sigma Olomouc - České Budějovice 1:0 (0:0)
Branka: 78. Vepřek. Rozhodčí: Ardeleánu - Kubec, Kožár. ŽK: Čermák (Č. Budějovice).
Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Šindelář, Vepřek - Zahradníček (77. Buchvaldek), Houska, Plšek (89. Radakovič), Petr (67. Habusta), Falta - Chorý. Trenér: Jílek.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš (88. Hála) - Pešek (81. Kadula), Benát, Táborský (65. Wermke) - Kalod. Trenér: Skála.

Sokolov - Táborsko 2:1 (2:0)
Branky: 19. Glaser z pen., 41. Přeučil - 53. Mrázek. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Horák. ŽK: Medvěděv, Průcha - Kalvach, Mráz. Diváci: 520.
Sokolov: Belaň - Medvěděv (72. Kodr), Ševčík, Vondráček, Mejdr - Sadílek, Machek, Dvořák II. (64. Kosak) - Glaser - Přeučil (78. Průcha), Provod. Trenér: Dreiseitl.
Táborsko: Toma - Landovský (60. Navrátil), Cíferský, Mráz, Hanzlík (81. Presl) - Ciku (65. Fulnek), Džafič, Kalvach, Nešický - Javorek, Mrázek. Trenér: Frňka.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41