Richard Šíma
22. září 2016 • 17:11

Baník má kvůli fanouškům zavřený stadion! Ublížili nám, štve Petrželu

TOP VIDEA
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem
Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz Češi nasázeli Švédům osm branek! Ale kluci hráli skvěle i do obrany, konstatuje Francouz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Baník bude muset odehrát druholigový šlágr s Českými Budějovicemi bez diváků. Disciplinární komise totiž potrestala ostravský klub za vběhnutí fanoušků na hřiště v průběhu duelu s Opavou uzavřením stadionu na jeden zápas. Přesněji, pro Baník zůstane vítkovický stadion otevřený, pro fanoušky však ne. Nadto musí Baník zaplatit padesátitisícovou pokutu. Trest si odnesla i Opava. Za chování fanoušků, kteří se během zápasu bavili za pomocí pyrotechniky, zaplatí klub 20 tisíc korun.„Máme za to, že v případě Baníku by se pouhý peněžní trest minul účinkem,“ řekl Richard Baček, předseda disciplinárky. „Je třeba, aby trest pocítili i fanoušci. I když jsme si vědomi, že se postih dotkne i těch slušných. Kromě toho, i skutečnost, že Baník bude hrát bez diváků, pro klub znamená jistou finanční újmu,“ pravil Baček.

Václav Brabec, majitel Baníku, nechtěl verdikt komise příliš komentovat. „Trest přijímáme, odvolávat se proti němu nebudeme,“ pravil stručně.

Trenéra Vlastimila Petrželu ovšem skutečnost, že Baník bude hrát proti Českým Budějovicím bez fanoušků, štve. „To nás tedy ti, kteří tam vběhli, opravdu potrestali. Ublížili slušným fanouškům, i těm klukům, kteří z kotle nevyběhli a kterých byla většina. A ublížili i mužstvu. Zápas s Budějovicemi pro nás bude velmi důležitý. A fanoušci nám v něm budou moc chybět,“ namíchlo ostravského trenéra.

Strach z kontumace, šok. Chuligány Baníku odsoudil i Jankulovski

Baník - Opava 3:0. Ostrava je v čele, utkání narušili domácí chuligáni