Budějovice v tabulce dohnaly Baník, poradily si s Frýdkem-Místkem

Radost fotbalistů Českých Budějovic
Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona Chomutov - Mountfield HK: Hokejová paráda! 16letý Lauko vymíchal obránce Newtona
RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii RENTGEN: Ngadeu? Řešení z nouze, které táhne Slavii

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v osmém kole druhé ligy Frýdek-Místek 3:1. V tabulce jim se ziskem 17 bodů patří druhé místo o skóre za vedoucí Ostravou, Baník má však utkání k dobru. Před třetí Opavou mají Jihočeši dvoubodový náskok.

Domácí poslal do vedení v desáté minutě Klesa, ještě do přestávky ale vyrovnal Slaninka. Ve druhém poločase druhou branku Budějovic přidal Táborský a v samém závěru definitivně rozhodl střídající Kadula.

Frýdek-Místek tak prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů, Jihočeši naopak odčinili zatím jedinou porážku v sezoně z minulého kola s Olomoucí.

8. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Frýdek-Místek 3:1 (1:1)

Branky: 10. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula - 21. Slaninka. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Šimáček. ŽK: Willwéber, Petrovič, Švrček (všichni Frýdek-Místek). Diváci: 1774.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Pešek (88. Wermke), Benát, Táborský - Kalod (76. Kadula). Trenér: Skála.
Frýdek-Místek: Štěpanovský - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willwéber - Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrovič) - Stratil. Trenér: Nemec.

1.  Olomouc 16 11 4 1 33:9 37
2.  Ostrava 16 9 6 1 25:13 33
3.  Opava 16 9 4 3 33:17 31
4.  Č. Buděj. 16 9 4 3 22:11 31
5.  Vlašim 16 8 4 4 29:21 28
6.  Znojmo 16 7 4 5 29:24 25
7.  Žižkov 16 6 5 5 26:21 23
8.  Ústí 16 7 2 7 19:22 23