23. září 2016 • 20:25

Budějovice v tabulce dohnaly Baník, poradily si s Frýdkem-Místkem

Radost fotbalistů Českých Budějovic
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0
Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem Plzeň - Dukla: V Plzni uctili památku Františka Rajtorala minutovým potleskem

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v osmém kole druhé ligy Frýdek-Místek 3:1. V tabulce jim se ziskem 17 bodů patří druhé místo o skóre za vedoucí Ostravou, Baník má však utkání k dobru. Před třetí Opavou mají Jihočeši dvoubodový náskok.

Domácí poslal do vedení v desáté minutě Klesa, ještě do přestávky ale vyrovnal Slaninka. Ve druhém poločase druhou branku Budějovic přidal Táborský a v samém závěru definitivně rozhodl střídající Kadula.

Frýdek-Místek tak prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů, Jihočeši naopak odčinili zatím jedinou porážku v sezoně z minulého kola s Olomoucí.

8. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Frýdek-Místek 3:1 (1:1)

Branky: 10. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula - 21. Slaninka. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Šimáček. ŽK: Willwéber, Petrovič, Švrček (všichni Frýdek-Místek). Diváci: 1774.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Pešek (88. Wermke), Benát, Táborský - Kalod (76. Kadula). Trenér: Skála.
Frýdek-Místek: Štěpanovský - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willwéber - Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrovič) - Stratil. Trenér: Nemec.

1.  Olomouc 25 19 4 2 52:17 61
2.  Ostrava 25 15 8 2 39:18 53
3.  Opava 25 14 6 5 49:29 48
4.  Vlašim 24 11 6 7 40:29 39
5.  Č. Buděj. 24 10 8 6 31:23 38
6.  Znojmo 25 10 7 8 43:37 37
7.  Žižkov 25 9 8 8 44:31 35
8.  Táborsko 25 8 7 10 30:38 31