23. září 2016 • 20:25

Budějovice v tabulce dohnaly Baník, poradily si s Frýdkem-Místkem

Radost fotbalistů Českých Budějovic
Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná
RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v osmém kole druhé ligy Frýdek-Místek 3:1. V tabulce jim se ziskem 17 bodů patří druhé místo o skóre za vedoucí Ostravou, Baník má však utkání k dobru. Před třetí Opavou mají Jihočeši dvoubodový náskok.

Domácí poslal do vedení v desáté minutě Klesa, ještě do přestávky ale vyrovnal Slaninka. Ve druhém poločase druhou branku Budějovic přidal Táborský a v samém závěru definitivně rozhodl střídající Kadula.

Frýdek-Místek tak prodloužil sérii bez vítězství na pět zápasů, Jihočeši naopak odčinili zatím jedinou porážku v sezoně z minulého kola s Olomoucí.

8. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Frýdek-Místek 3:1 (1:1)

Branky: 10. Klesa, 50. Táborský, 90. Kadula - 21. Slaninka. Rozhodčí: Ulrich - Vlček, Šimáček. ŽK: Willwéber, Petrovič, Švrček (všichni Frýdek-Místek). Diváci: 1774.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Šourek, Novák, Funda - Čermák, Čavoš - Pešek (88. Wermke), Benát, Táborský - Kalod (76. Kadula). Trenér: Skála.
Frýdek-Místek: Štěpanovský - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willwéber - Hykel (81. Krčula), Vyskočil (68. Šichor), Slaninka (33. Petrovič) - Stratil. Trenér: Nemec.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7.  Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8.  Ústí 30 10 7 13 34:41 37