Baník stále bez porážky vede druhou ligu, Olomouc je už třetí

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Baník Ostrava v 8. kole Fotbalové národní ligy uhrál bezbrankovou remízu v Pardubicích a nadále vede bez porážky tabulku druhé nejvyšší soutěže o bod před Českými Budějovicemi. Vzhůru se šplhá po nevydařeném startu Ústí nad Labem, který zvítězilo 2:0 v Třinci a po dvou výhrách za sebou je osmé. Fotbalisté Olomouce vyhráli na hřišti Varnsdorfu 3:0 a ani v sedmém kole nenašli přemožitele. V tabulce Sigmě patří třetí místo.

Baník přijel do Pardubic po pohárové prohře s Litoměřickem a ani na východě Čech toho v ofenzivě moc neukázal. V závěru prvního poločasu sice gól, ale sudí ho kvůli ofsajdu neuznali. Největší šanci měli domácí, ale střídající Kayamba střílel zblízka vedle. Pardubice tak čekají na výhru už sedm soutěžních zápasů.

Ústí nad Labem se prosadilo v Třinci už po čtyřech minutách z rychlého protiútoku. Výborný odcentroval na Poučka a ten z malého vápna poslal míč do sítě. Ústí bylo jasně lepší, ale Moulis nejprve trefil v šanci obránce a následně z přímého kopu jen břevno.

Třinec se snažil o vyrovnání, ale v 56. minutě po tečované střele Výborného z dálky inkasoval podruhé a hosté už si výhru pohlídali.

Poslední Prostějov prohrál potřetí za sebou. Tentokrát doma nestačil na Vlašim, která využila dlouhou přesilovou hru k výhře 3:0. Středočechy poslal do vedení po půlhodině hry Vyhnal. V 52. minutě dostal červenou kartu za stažení Nečase Nekuda a z následné standardní situace přišel centr a gól Piška. Tento obránce hostů se o chvíli později prosadil podruhé a dal výsledku konečnou podobu.

Táborsko doma remizovalo 1:1 se Znojmem. Hosté vedli už od 6. minuty po gólu Javůrka z brejku. Další šance ale Znojmo nevyužilo a tak po změně stran srovnal Javorek po akci Hanzlíka. Znojmo bodovalo počtvrté za sebou.

O výhře Olomouce rozhodl dvěma góly Tomáš Chorý, který se poprvé prosadil ve 30. minutě a druhou branku přidal krátce po začátku druhého poločasu. Na konečných 3:0 pro hosty upravil deset minut před koncem Šimon Falta. Sigma má po sedmi kolech bilanci čtyř výher a tří remíz a jako jediná spolu s prvním Baníkem ještě neprohrála.

Fotbalová národní liga - 8. kolo:

Pardubice - Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Hrubeš - Kožár, Kříž. ŽK: Kim Te-won, Kovář - Celba. Diváci: 2500.

Pardubice: Knobloch - Přibyl, Zavadil, Jeřábek, Pospíšil - Kovář (88. Fusek), Kudrna, Řezníček, Fousek (78. Kim Te-won) - Ladra, Petráň (65. Kayamba). Trenér: Míchal.
Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Helešic - Mondek (75. Lupták), Mičola (88. De Azevedo), Nerad, Hlinka, Stáňa (46. Celba) - Urgela. Trenér: Petržela.

Třinec - Ústí nad Labem 0:2 (0:1)
Branky: 4. Pouček, 56. Výborný. Rozhodčí: Julínek - Kotalík, Vodrážka. ŽK: Dedič, Čelůstka, Motyčka, Janoščín - Kateřiňák, Martykán. Diváci: 305.

Třinec: Paleček - Vengřinek, Bedecs (46. Hošek), Čelůstka, Avdič, Stříž - Ižvolt, Málek (46. Malcharek), Krišto (66. Motyčka), Janoščín - Dedič. Trenéři: Zbončák a Vašek.
Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Vaněk (61. Zukič), Šnirc - Kateřiňák, Martykán - Moulis, Výborný, Jindráček (84. Pícha) - Pouček (90.+1 Procházka). Trenér: Skála.

Prostějov - Vlašim 0:3 (0:1)
Branky: 53. a 65. Piško, 31. Vyhnal. Rozhodčí: Rejžek - Melichar, Podaný. ŽK: Nekuda. ČK: 53. Sus (oba Prostějov). Diváci: 680.

Prostějov: Kofroň - Hirsch, Sus, Schuster, Pančochář - Štrombach, Skwarczek, Fládr (71. Rus), Langer (56. Petržela) - Nekuda (63. Chwaszcz), Kroupa. Trenér: Takáč.
Vlašim: Nguyen - Štochl, Vondra, Tarczal (72. Jícha), Piško - Kulhánek, Breda, Frizoni (46. Reiter), Vyhnal (72. F. Hašek) - Nečas, Janda. Trenér: M. Hašek.

Táborsko - Znojmo 1:1 (0:1)
Branky: 54. Javorek - 6. Javůrek. Rozhodčí: Matějček - Kubec, Vít. ŽK: Nepožitek (Znojmo). Diváci: 647.

Táborsko: Toma - Landovský (46. Hovorka), Cíferský, Hanzlík, Mráz - Kalvach, Ciku (86. Fulnek), Nešický, Džafič - Javorek, Mrázek (73. Froněk). Trenér: Frňka.
Znojmo: Doleček - Svozil, Čereda, Odehnal, Cihlář - Helísek, Javůrek (89. Bartolomeu), Šumbera (75. Rybička), Njire - Urbančok (60. Nepožitek), Klíma. Trenér: Kučera.

Varnsdorf - Sigma Olomouc 0:3 (0:1)
Branky: 30. a 47. Chorý, 80. Falta. Rozhodčí: Severýn - Vlasjuk, Frimmel. ŽK: Rudnytskyy, Neuberg, Durdevič, Zbrožek - Chorý, Šindelář. Diváci: 1013.

Varnsdorf: Samoel - Zbrožek, Zieris, Neuberg (67. Beránek) - Durdevič (83. Novotný), Knejzlík, Daníček, Richter, Rudnytskyy - Kozma (46. Fotr), Jakubov. Trenér: Veselý.

Olomouc: Buchta - Plšek, Houska, Štěrba (28. Škerle), Šindelář - Chorý (77. Yunis), Falta, Vepřek, Zahradníček, Sladký - Petr (82. Štěpán). Trenér: Jílek.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.