Olomouc ve FNL porazila Žižkov a udržela domácí neporazitelnost

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Olomouc v devátém kole druhé ligy porazila Žižkov 2:0 a také ve čtvrtém domácím zápase v sezoně Fotbalové národní ligy udržela neporazitelnost. V tabulce se díky tomu bodově dotáhla na vedoucí Ostravu.

Sigma začala zápas velkým tlakem. Využít ho dokázal ve 32. minutě Chorý, který přesnou ranou zakončil Faltovu akci. Domácí měli i po většinu druhé půle převahu, ale pojistku přidal až ve třetí minutě nastavení Sladký po sólu téměř přes celé hřiště a střele do prázdné branky.

Ve druhém dnešním utkání Ústí nad Labem na svém hřišti remizovalo 0:0 s Táborskem, které zůstává bez venkovního vítězství. Domácí měli hlavně v prvním poločase převahu. Nejblíže brance byl Moulis, jenž už v deváté minutě trefil z přímého kopu břevno a pak minul odkrytou branku.

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 32. Chorý, 90.+3 Sladký. Rozhodčí: Mrázek - Flimmel, Vodrážka. ŽK: Chorý, Petr, Houska - Pimpara. Diváci: 2269.

FK Ústí nad Labem - MAS Táborsko 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Výborný, Zukič - Ciku, Hovorka, Hanzlík. Diváci: 905.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.