a dozvíte se vše jako první.
30. září 2016 • 18:25

Olomouc ve FNL porazila Žižkov a udržela domácí neporazitelnost

Olomoucký fotbalista Tomáš Chorý
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič CORNER CHALLENGE: Jabloneckým se nedařilo, dvakrát se trefil jen Mehanovič

Olomouc v devátém kole druhé ligy porazila Žižkov 2:0 a také ve čtvrtém domácím zápase v sezoně Fotbalové národní ligy udržela neporazitelnost. V tabulce se díky tomu bodově dotáhla na vedoucí Ostravu.

Sigma začala zápas velkým tlakem. Využít ho dokázal ve 32. minutě Chorý, který přesnou ranou zakončil Faltovu akci. Domácí měli i po většinu druhé půle převahu, ale pojistku přidal až ve třetí minutě nastavení Sladký po sólu téměř přes celé hřiště a střele do prázdné branky.

Ve druhém dnešním utkání Ústí nad Labem na svém hřišti remizovalo 0:0 s Táborskem, které zůstává bez venkovního vítězství. Domácí měli hlavně v prvním poločase převahu. Nejblíže brance byl Moulis, jenž už v deváté minutě trefil z přímého kopu břevno a pak minul odkrytou branku.

Sigma Olomouc - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 32. Chorý, 90.+3 Sladký. Rozhodčí: Mrázek - Flimmel, Vodrážka. ŽK: Chorý, Petr, Houska - Pimpara. Diváci: 2269.

FK Ústí nad Labem - MAS Táborsko 0:0
Rozhodčí: Pechanec - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Výborný, Zukič - Ciku, Hovorka, Hanzlík. Diváci: 905.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7.  Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8.  Ústí 30 10 7 13 34:41 37