Baník vyhrál a vládne druhé lize! Věrní příznivci fandili před stadionem

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Fotbalisté Baníku Ostrava v 9. kole FNL vyhráli 3:2 nad Českými Budějovicemi v zápase, který museli kvůli trestu odehrát bez fanoušků. I před prázdnými tribunami prodloužili neporazitelnost na devět utkání a vedou tabulku o tři body před Olomoucí, která má zápas k dobru.

Na vedoucí gól Urgely se Jihočechům povedlo ještě odpovědět a před pauzou vyrovnal Benát parádní ránou z rohu šestnáctky. Po 364 minutách ukončil neprůstřelnost brankáře Vaška.

"Jestli to takhle chtěl udělat, tak velká paráda a klobouk dolů. Já stál, jak jsem měl stát. Byl jsem připravený, ale dal to parádně. Chytrost hráče, krásný gól," ocenil Petr Vašek.
Po změně stran nejprve ostravský Mondek úspěšně dorazil a vzápětí další hezkou branku přidal Sus. České Budějovice už stačily jen v závěru snížit díky Táborskému.

Fanoušci Baníku tak mohli slavit výhru alespoň před stadionem, kam přišli povzbuzovat svůj tým přes zeď. "Snažili se. Je to strašná škoda. V tomhle počasí dneska mohlo být třeba deset tisíc diváků. Ale klobouk dolů, že lidi přišli fandit za stadion," ocenil přístup fanoušků Vašek.

Fanoušci Baníku Ostrava povzbuzovali svůj tým i mimo stadion

Skvělý finiš Sokolova

Také Sokolov vyhrál doma 3:2 nad Varnsdorfem. Zápas plný šancí Západočeši otočili v posledních sedmi minutách, vyhráli potřetí za sebou a drží se v nejlepší šestici.

Varnsdorf přitom v Sokolově dvakrát vedl po gólech Jakubova, který se se šesti trefami dostal do čela tabulky střelců. Nejprve se prosadil v 51. minutě hlavou. V 72. minutě ale srovnal Provod a odstartoval přestřelku. Vzápětí Jakubov využil nedůraz domácích a znovu poslal hosty do vedení.

To však trvalo jen čtyři minuty, než si na centr z přímého kopu naskočil Kodr a opět srovnal. Navíc za další dvě minuty si k přímému kopu stoupl střídající Přeučil a parádní točenou střelou zaskočil gólmana Samoela.

Frýdek-Místek zničil Vítkovice

Frýdek-Místek doma rozstřílel Vítkovice 5:2. Dvakrát se trefil Stratil, který v 51. minutě zvýšil už na 3:0. Další tři branky padly až v úplném závěru, kdy Vítkovice otevřely obranu a snažily se o zoufalý tlak. Frýdek-Místek ukončil sérii pěti zápasů bez vítězství. Naopak Vítkovice prohrály popáté za sebou.

Hned tři penalty viděli diváci v Opavě, kde domácí porazili poslední Prostějov 3:1. Jen úvodní gól dal Grussmann ze hry. Pak už se skóre měnilo jen po verdiktech sudího. Nejprve odpískal penaltu pro Prostějov a Kroupa srovnal. V 73. minutě na druhé straně po faulu brankáře Smola vstřelil vítěznou branku. A v nastavení přišla ještě penaltová pojistka Zapalače.

Výhru slavila i Vlašim, která doma udolala Pardubice 1:0. O jediný gól se v 54. minutě postaral Nečas.

Fotbalová národní liga - 9. kolo:

Sokolov - Varnsdorf 3:2 (0:0), Ostrava - České Budějovice 3:2 (1:1), Frýdek-Místek - Vítkovice 5:2 (2:0), Vlašim - Pardubice 1:0 (0:0), Opava - Prostějov 3:1 (1:1).

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.