Baník ztratil body s Táborskem. V čele FNL je po výhře Olomouc

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v 10. Kole druhé nejvyšší české soutěže na půdě Táborska 2:2, když dokázali stáhnout dvoubrankové manko domácích. Konkurent v boji o postup Sigma Olomouc vyhrála ve Vítkovicích 2:1 a je první s dvoubodovým náskokem před Ostravou. Sokolov po šesti zápasech poznal hořkost porážky, když podlehl 1:2 Třinci na jeho hřišti. Poprvé od 24. srpna tak Západočeši nezískali ani bod.

Olomouc ve Vítkovicích prohrávala po gólu Mišinského z úvodu druhé půle. Pak ale potvrdila dobrou formu, domácí zatlačila a skóre otočila. Nejprve Zahradníček trefil tyč, v 66. minutě už ale srovnal Yunis. Dvacetiletý útočník pak tři minuty před koncem vstřelil vítězný gól.

Baník v Táborsku prohrával už 0:2. Nejprve se dorážkou prosadil Mrázek a v 65. minutě zvýšil střelou z dálky Džafič. Jenže už minutu nato snížil zkušený stoper Zápotočný, když využil skrumáž před brankou.

O deset minut později prošel centr pokutovým územím až na zadní tyč, kde se prosadil kapitán Mičola. V nastavení mohl Mondek dokonat obrat, ale ve velké šanci přestřelil.

Třinec ukončil sokolovskou sérii

Sokolov v předchozích šesti kolech třikrát remizoval a poté třikrát vyhrál. A i v Třinci měl vykročeno za bodovým ziskem, protože ve 32. minutě hlavičkoval domácí Hloch do vlastní branky. Jenže v 58. minutě Reitam rovněž hlavou srovnal a o 11 minut později zařídil obrat přesnou střelou z přímého kopu Ižvolt.

V nastavení mohl Třinec ještě zvýšit, poté co sokolovský gólman Belaň chytil těžkou malou domů do ruky a daroval domácím nepřímý kop v blízkosti branky. Situace ale zůstala nevyužita.

Pardubice si připsaly devátý zápas bez vítězství za sebou. Tentokrát doma uhrály bezbrankovou remízu s Frýdkem-Místkem. Východočeši měli více šancí, ale míč končil vedle, či na břevně, jako v případě vydařené střely Kudrny z voleje po rohovém kopu.