Opava pokazila Pulpitovi premiéru, Žižkov ukončil neporazitelnost Ústí

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Opavy vyhráli ve 12. kole druhé ligy derby s Vítkovicemi 1:0 a v tabulce jim patří třetí příčka s dvoubodovým odstupem za druhou Ostravou a šestibodovým mankem na první Olomouc. Předposledním Vítkovicím naopak nevyšla premiéra pod vedením nového trenéra Martina Pulpita a jejich série bez bodového zisku se natáhla na osm zápasů.

Vítkovice sice měly v prvním poločase více ze hry, ale gólově se prosadili hosté. Ve 33. minutě chybovali domácí v rozehrávce a Schaffartzik jejich zaváhání tečovanou střelou potrestal. Ve druhém poločase Opava hlídala vedení, cestu za výhrou jí navíc po hodině hry usnadnil vítkovický Hruzík, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Na páté místo se po výhře 3:1 v Třinci posunula Vlašim. Zápas začal zostra a na úvodní branku hostujícího Nečase odpověděl po pár vteřinách vyrovnávacím gólem Joukl. Domácím nevyšel ani vstup do druhého poločasu - v 48. minutě poslal Vlašim znovu do vedení Vyhnal. V 63. minutě se podruhé prosadil Nečas a definitivní šanci na zvrat vzalo Třinci deset minut před koncem Ižvoltovo vyloučení. Vlašim po pátém vítězství za sebou dělí od vedoucí Olomouce deset bodů.

V duelu soupeřů ze středu tabulky Sokolov remizoval s Frýdkem-Místkem 3:3 a hned tři branky padly z pokutových kopů. Skóre otevřel v 10. minutě z penalty Glaser, Šumský ale o osm minut později vyrovnal a krátce po přestávce strhl z pokutového kopu vedení na stranu hostů.

Vzápětí na 3:1 pro Frýdek zvýšil Berežný, ale Sokolov dokázal srovnat a po dvou zápasech bodovat. V 69. minutě se Glaser trefil z voleje a v 77. minutě završil znovu z penalty hattrick. Glaser se Šumským mají na kontě po sedmi gólech a patří jim druhá příčka v tabulce střelců, kterou vede s osmi góly Jakubov z Varnsdorfu.

Souboj trápících se celků vyšel Pardubicím, které vyhrály na hřišti Táborska 2:0 a ukončily devítizápasovou sérii bez vítězství. O teprve druhém tříbodovém zisku Východočechů rozhodli Řezníček s Přibylem, naopak jihočeský celek natáhl šňůru bez výhry na osm utkání.

Ústí po pěti zápasech padlo na nedobytném Žižkově

Fotbalisté Ústí nad Labem po pěti zápasech bez porážky v druhé nejvyšší soutěži prohráli 0:2 na hřišti Viktorie Žižkov. Pražané tak na svém stadionu ještě v této sezoně Fotbalové národní ligy neprohráli a poskočili na sedmou příčku. Ústí je deváté.

Žižkov určil ráz utkání už ve 13. minutě, kdy Krystan vybojoval míč a uvolnil Engelmanna, který otevřel skóre. Domácí si náskok v poklidu hlídali a neustále hrozili z brejků. Buď jim ale chyběla přesnost, nebo dobře zasahoval brankář Tvrdoň.

Ústí drželo šanci na bodový tisk do posledních minut, jenže Moulis ani Pouček možnosti nevyužili. V 89. minutě pak domácí vystihli rozehrávku Severočechů, ve čtyřech se řítili na jediného obránce, kterého vykombinovali, a Sixta definitivně rozhodl střelou do odkryté branky.

12. kolo druhé fotbalové ligy:
Sokolov - Frýdek-Místek 3:3 (1:1)
Branky:
10. z pen., 69. a 77. z pen. Glaser - 18. a 47. z pen. Šumský, 48. Berežný. Rozhodčí: Matějček - Posíšil, Vít. ŽK: Glaser, Ševčík - Šumský, Švrček. Diváci: 450.

Třinec - Vlašim 1:3 (1:1)
Branky: 7. Joukl - 6. a 63. Nečas, 48. Vyhnal. Rozhodčí: Pechanec - Kubec, Horák. ŽK: Avdič, Čelůstka - Piško, Kavka, Vyhnal. ČK: 80. Ižvolt (Třinec). Diváci: 256.

Táborsko - Pardubice 0:2 (0:0)
Branky: 49. Řezníček, 68. Přibyl. Rozhodčí: Dubravský - Caletka, Polák. ŽK: Navrátil - Jeřábek, Valenta. Diváci: 413.

Vítkovice - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 33. Schaffartzik. Rozhodčí: Julínek - Peřina, Podaný. ŽK: Hruzík, Mikula - Mozol, Grussmann, Janetzký. ČK: 59. Hruzík. Diváci: 1835.

Varnsdorf - Ostrava 1:1 (0:1)
Branky: 63. Jakubov - 39. Sus. Rozhodčí: Houdek - Blažej, Koval. ŽK: Knejzlík (Varnsdorf). ČK: 88. Sus (Ostrava). Diváci: 1525.

Žižkov - Ústí nad Labem 2:0 (1:0)
Branky: 13. Engelmann, 89. Sixta. Rozhodčí: Mikyska - Kožár, Batík. ŽK: Podrazký, Opluštil - Moulis, Jindráček. Diváci: 988.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37