Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. března 2017 • 13:00

Skvělý start do jara! Baník sejmul Ústí 3:0, stejně uspěla i Olomouc

TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul

Fotbalisté Olomouce úspěšně vstoupili do jarní části druhé ligy. Vedoucí Sigma v 17. kole zvítězila v Pardubicích hladce 3:0 a drží čtyřbodový náskok na druhou Ostravu. Baník si doma poradil rovněž 3:0 s Ústím nad Labem.

Olomouc poslal do vedení ve 12. minutě z rohu Plšek, jeho spoluhráč Buchvaldek pak hlavičkoval do břevna. Krátce před pauzou zvýšil svým druhým gólem Plšek, který se opět dobře zorientoval po rohového kopu. Nejlepší střelec soutěže si v této sezoně polepšil na patnáct zásahů.

Hanáci začali dobře i druhý poločas a v 52. minutě po Faltově centru Chorý hlavou skóroval potřetí. Pardubice po deváté prohře v ročníku zůstaly na čtrnáctém místě tabulky.

Také v dresu Ostravy byl dvougólový střelec, Mičola. Jako první se ale prosadil De Azevedo, který už v 16. minutě otevřel skóre. Do druhé půle nastoupil Mičola a po deseti minutách zvýšil. Z úhlu postupoval sám na brankáře, kterého prostřelil. A v závěru druhým gólem výhru završil, když dorazil míč po hezké individuální akci spoluhráče.

Na dno tabulky klesly Vítkovice, které prohrály 2:3 v Táborsku. Naopak dosud poslední Prostějov doma porazil Sokolov 1:0 a připsal si teprve druhou výhru v sezoně a první od října. Gólem se o to v 86. minutě postaral Sečkář, který byl na hřišti jen minutu.

Už na čtvrtou příčku poskočila Vlašim, která využila páteční ztráty Českých Budějovic a doma vyhrála 3:1 nad Frýdkem-Místkem. Domácí se už v první půli ujali dvoubrankového vedení po trefách Jandy a Hadaščoka, Ševčík sice po změně stran snížil, ale deset minut před koncem definitivně rozhodl dorážkou Hrebeniuk.

FK Pardubice - Sigma Olomouc 0:3 (0:2)
Branky: 12. a 42. Plšek, 52. Chorý. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Kožár. ŽK: Přibyl, Mužík, Kovář (všichni Pardubice). Diváci: 1090.

Baník Ostrava - Ústí nad Labem 3:0 (1:0)
Branky: 56. a 82. Mičola, 16. De Azevedo. Rozhodčí: Marek - Blažej, Flimmel. Bez ŽK. Diváci: 6878.

Prostějov - Sokolov 1:0 (0:0)
Branka: 86. Sečkář. Rozhodčí: Váňa - Fišer, Kubr. ŽK: Malý, Pančochář - Zorvan, Ševčík. Diváci: 690.

Vlašim - Frýdek-Místek 3:1 (2:0)
Branky: 20. Janda, 34. Hadaščok, 80. Hrebeniuk - 57. Ševčík. Rozhodčí: Ginzel - Poživil, Pfeifer. ŽK: Kučera, Tusjak - Ilko. Diváci: 703.

Viktoria Žižkov - Třinec 1:1 (1:1)
Branky: 31. Dočekal - 39. Motyčka. Rozhodčí: Severýn - Melichar, Šimáček. ŽK: Krystan (Žižkov). Diváci: 1361.

1.  Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2.  Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3.  Opava 30 19 6 5 61:33 63
4.  Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5.  Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6.  Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7.  Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8.  Ústí 30 10 7 13 34:41 37