10. března 2017 • 20:11

Opava vyhrála v Ústí 1:0 a v závěsu za Baníkem se drží v boji o postup

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Opavy zvítězili v předehrávce 18. kola druhé ligy 1:0 na hřišti Ústí nad Labem a upevnili si třetí místo v tabulce. Ztrácejí jediný bod na druhou Ostravu, kterou za týden přivítají doma. Baník má však zápas k dobru.

Ústí mělo převahu a vytvářelo si šance, ale potvrzovalo trápení v koncovce. Severočeši mají čtvrtý nejhorší útok soutěže a podruhé za sebou vyšli gólově naprázdno.

Ve 48. minutě přišla chyba domácí obrany, navíc gólman Tvrdoň špatně vyběhl a Smola trefil prázdnou branku. Za chvíli se prosadil podruhé, ale tentokrát mu gól kvůli ofsajdu nebyl uznán.

Ústí toho nedokázalo využít a zahodilo další dobré příležitosti.

Čtvrté České Budějovice jen remizovaly 1:1 na hřišti Znojma a ztrácí na Opavu už tři body. Moravané dokonce vedli, když centr na zadní tyč propasíroval do branky Javůrek. Jihočeši po změně stran nejprve nastřelili tyč a v 65. minutě zařídil dělbu bodů Benát.

Ústí nad Labem - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 48. Smola. Rozhodčí: Rejžek - Vít, Vodrážka. ŽK: Moulis, Kateřiňák - Simerský, Schaffartzik. Diváci: 658.

Znojmo - České Budějovice 1:1 (1:0)
Branky: 38. Javůrek - 65. Benát. Rozhodčí: Houdek - Kožár, Kubec. ŽK: Urbančok - Funda. Diváci: 872.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37