19. března 2017 • 18:05

Olomouc propadla s Táborskem, Baník stáhl náskok a odskočil Opavě

Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Fotbalisté vedoucí Olomouce v 19. kole druhé ligy nečekaně prohráli na hřišti Táborska 0:2. Náskok Sigmy na prvním místě tabulky se tak ztenčil na čtyři body. Druhý Baník totiž ve slezském derby zdolal 1:0 Opavu, která na třetím místě ztrácí na Hanáky už osm bodů. Boj o druhou postupovou příčku se vzdálil i Českým Budějovicím, které jen remizovaly se Sokolovem.

O výhře Táborska nad Sigmou rozhodli ve druhém poločase Džafič s Nešickým, kteří soupeři připravili teprve druhou porážku v sezoně. V posledních čtyřech zápasech Olomouce venku ale šlo už o druhou prohru a třetí bodovou ztrátu.

Táborsko se díky vítězství posunulo na desátou pozici. Na kontě má stejně bodů jako devátý Žižkov, který díky výhře 1:0 nad Varnsdorfem udržel i v desátém utkání domácí neporazitelnost. Jedinou branku zápasu vstřelil už v páté minutě Jelínek.

Budějovice ztratily

Budějovice se Sokolovem byly aktivnějším celkem, ale v první půli pohrdly třemi dobrými šancemi. Až v 68. minutě se domácí prosadili poté, co využili brejku po nepovedené standardce hostů. Pešek našel nabíhajícího Wermkeho, který zblízka překonal gólmana.

Jenže Sokolovu se povedlo v závěru srovnat. Po dlouhém autovém vhazování vznikl v domácím vápně závar a míč propadl k Čihákovi, který ho v pádu poslal k tyči. Sokolov tak utnul sérii čtyř proher a pásmu sestupu se vzdálil na devět bodů.

Baník si upevnil druhé místo

Fotbalisté druhé Ostravy ve šlágru zvítězili na hřišti třetí Opavy 1:0 a na slezského rivala si v tabulce vypracovali čtyřbodový náskok. Baník ztrácí čtyři body na vedoucí Olomouc, která nečekaně propadla v Táborsku.

Podzimní slezské derby v Ostravě provázaly velké nepokoje a výtržnosti fanoušků. Také před dnešním utkáním musela policie zasahovala proti chuligánům a několik příznivců Baníku zadržela.

Opava měla dlouho převahu i šance, ale žádnou neproměnila. Hosté zabrali až v závěru. Hlinka nejprve napálil břevno a v 80. minutě střídající Mičola po rohu rozhodl o těsném triumfu Ostravy.

Fotbalisté Baníku se zdraví s malou skupinou fanoušků, která se dostala na stadion v Opavě

Znojmo poprvé na jaře vyhrálo

Fotbalisté Znojma ve druhé lize zvítězili na hřišti Pardubic 1:0 a připsali si premiérovou výhru v jarní části soutěže. Utkání 19. kola rozhodl v úvodu útočník Jakub Teplý.

Znojmo se dostalo do vedení už 11. minutě, kdy Teplý zakončil rychlý protiútok střelou k tyči. Domácí mohli v nastavení první půle vyrovnat, ale Petráň po rohu trefil tyč.

Do brankové konstrukce v závěru zápasu zamířil také hostující Javůrek z přímého kopu. Šesté Znojmo utnulo sérii tří remíz, Pardubičtí prohráli třetí z posledních čtyř kol a zůstali na čtrnáctém místě.

Poslední nováček Prostějov doma podlehl 1:2 Frýdku-Místku a na nesestupové pozice ztrácí osm bodů. Předposlední celek soutěže a druhý nováček Vítkovice na svém hřišti remizoval 0:0 s Třincem a je šest bodů za čtrnáctými Pardubicemi. Pátá Vlašim doma hrála 1:1 s Ústím nad Labem.

19. kolo druhé fotbalové ligy:

České Budějovice - Sokolov 1:1 (0:0)
Branky: 68. Wermke - 87. Čihák. Rozhodčí: Nenadál - Hrabovský, Arnošt. ŽK: Pešek, Čavoš - Machek, Zorvan. Diváci: 779.

FK Pardubice - 1. SC Znojmo 0:1 (0:1)
Branka: 11. Teplý. Rozhodčí: Berka - Batík, Dresler. ŽK: Fousek, Přibyl - Nepožitek. Diváci: 560.

SFC Opava - Baník Ostrava 0:1 (0:0)
Branka: 80. Mičola. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Dobrovolný. ŽK: Zapalač, Schaffartzik - Sus, Zápotočný, Hrubý. Diváci: 5436.

Sellier & Bellot Vlašim - FK Ústí nad Labem 1:1 (0:1)
Branky: 51. F. Hašek - 14. Pouček. Rozhodčí: Klíma - Koval, Kožár. ŽK: Martykán, Kateřiňák, Pícha (všichni Ústí). Diváci: 402.

1. SK Prostějov - MFK Frýdek-Místek 1:2 (1:2)
Branky: 31. Kroupa - 12. Byrtus, 17. Ševčík. Rozhodčí: Matějček - Myška, Petřík. ŽK: Machynek - Vyskočil. Diváci: 575.

MFK Vítkovice - Fotbal Třinec 0:0
Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Súkeníková. Bez karet. Diváci: 680.

Táborsko - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)
Branky: 53. Džafič, 69. Nešický. Rozhodčí: Ginzel - Pochylý, Polák. ŽK: Chorý (Olomouc). Diváci: 473.

1.  Olomouc 29 21 6 2 59:20 69
2.  Ostrava 29 17 10 2 45:20 61
3.  Opava 29 18 6 5 59:33 60
4.  Vlašim 29 16 6 7 61:33 54
5.  Č. Buděj. 29 11 10 8 36:31 43
6.  Znojmo 29 11 8 10 49:44 41
7.  Žižkov 29 10 8 11 48:40 38
8.  Pardubice 29 9 9 11 29:32 36