18. března 2017 • 16:00

Opava – Baník 0:1. Šlágr rozhodl Mičola, fanoušci hostů mimo stadion

Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo
Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz Darida v Overtimu: Na EURO nám chyběla lehkost, Jarolím dal nový impulz

Fotbalisté Baníku Ostrava udělali výrazný krok k návratu do nejvyšší soutěže. V druholigovém šlágru porazili třetí Opavu na jejím hřišti 1:0, jedinou trefu utkání zaznamenal v 80. minutě střídající Tomáš Mičola. Právě před svým rivalem zvýšili náskok na druhém místě už na čtyři body. Zápas byl sledovaný i kvůli hostujícím fanouškům, kteří odmítli jít na tribuny, protože domácí jim poskytli jen povinnou kvótu 340 vstupenek. Při několika incidentech před branami stadionu policie zadržela několik lidí.

Hosté: 79. Mičola

Domácí: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), T. Čelůstka (83. Puškáč) – Schaffartzik – Jurečka, Jursa (81. Mozol), Zapalač – Smola, Kuzmanović (72. Janetzký).

Hosté: Vašek – Breda, Mešaninov, Helešic (75. Granečný), Zápotočný (C) – Hlinka, Hrubý, Pekár (66. Mičola) – Sus, de Azevedo, Stáňa (46. Jakubov).

Domácí: Godula, Helebrand, Grussmann, Puškáč, Mozol, Janetzký, Radić

Hosté: Mičola, Granečný, Jakubov, Šustr, Mondek, Nerad, Urgela

Opava měla dlouho převahu i šance, ale žádnou neproměnila. Hosté zabrali až v závěru. Hlinka nejprve napálil břevno a v 80. minutě střídající Mičola po rohu rozhodl o těsném triumfu Ostravy.

Fanoušci Baníku před stadionem Opavy. Policie je vytlačila od brány

Rušno bylo také mimo hřiště. Policie se v Opavě se v průběhu zápasu snažila uklidnit dav nespokojených ostravských fanoušků, kteří se s výjimkou malé skupinky nedostali na stadion. Několik lidí utrpělo zranění. Přes deset dalších policie zadržela, řekla mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková.

Přes výzvy těžkooděnců vzduchem nadále létaly vzduchem dělbuchy. Policie ve vzdálenosti 30 metrů od stadionu vytyčila bezpečnostní pásmo, kam nikoho nevpouštěla. Podle Holčákové policie zaznamenala první zraněné. Jeden muž, kterého odvážela sanitka, zpravodaji ČTK tvrdil, že mu policejní auto přejelo nohu.