Olomouc je po výhře blízko postupu do ligy, Opava i Ostrava ztratily

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Ostravy remizovali ve 22. kole druhé ligy s Pardubicemi 1:1 a promarnili šanci zvýšit před třetí Opavou náskok na druhém místě, které zaručuje postup do nejvyšší soutěže. Baník před slezským soupeřem stále vede o sedm bodů. Naopak Sigma Olomouc se znovu přiblížila návratu do první ligy. Varnsdorf porazila 3:2. Osm kol před koncem má na nepostupová místa náskok už třinácti bodů.

Ostrava sice vstoupila do zápasu aktivněji, její snahu však už ve 14. minutě zchladil Kudrna, který ukončil třízápasovou neprůstřelnost brankáře Vaška. Domácí se sice rychle vzpamatovali, ale v největší šanci v závěru poločasu trefil Hrubý tyč. Po přestávce Baník přidal, z tlaku však dokázal vytěžit jen Susovu vyrovnávací branku v 68. minutě.

Pardubice díky remíze s favoritem získaly osm kol před koncem cenný bod v boji o záchranu a od sestupových příček je dělí šest bodů. Stejný odstup má na opačném konci tabulky i Ostrava od první Olomouce.

Olomouc blízko postupu

Olomouc vedla nad Varnsdorfem už o dva góly, když se už ve 4. minutě prosadil Štěrba po rohu a následně zvýšil Chorý. Jenže hosté dokázali srovnat zásluhou dvou Durdevičových branek. Domácí se však nenechali rozhodit, v 66. minutě jim vyšel útok a Chorý druhým zásahem v utkání zařídil důležité vítězství.

Také Žižkov neuhlídal dvoubrankové vedení, když ještě tři minuty před koncem vedl na hřišti Opavy 2:0 po gólech Telnara a Engelmanna. Jenže pak Zapalač vybojoval penaltu, kterou proměnil Schaffartzik, a v poslední minutě sám Zapalač zařídil dělbu bodů. I tak ale Opava ztratila další body v boji o postup.

Zaváhání Opavy využilo i Znojmo, které doma vyhrálo 3:0 nad Táborskem a na čtvrtém místě se Slezanům přiblížilo na tři body. Nejprve se prosadil střelou z hranice vápna Urbančok a ve 23. minutě zvýšil Teplý, ke kterému propadl centr z levé strany a metr před brankou byl zcela nehlídaný. V nastavení pak domácí výhru završil Šamánek, který měl po vydařené kombinaci už snadnou úlohu a sám před gólmanem nezaváhal.

Ústí nad Labem prodloužilo čekání na výhru na šest zápasů, když doma jen remizovalo 1:1 s Třincem. Ten navíc dlouho vedl po Čelůstkově gólu a v 77. minutě mohl rozhodnout, když sám na brankáře postupoval Stříž, ale neuspěl. Místo toho z protiútoku srovnal Jindráček.

Vítkovice remizovaly se Sokolovem, neprohrály pošesté v řadě

Fotbalisté Vítkovic remizovali ve 22. kole druhé ligy v záchranářském souboji v Sokolově 1:1 a pošesté za sebou neprohráli. Domácí celek sice vedl díky od 25. minuty díky vlastnímu gólu Martina Honiše, ale v 55. minutě křížnou střelou srovnal střídající Matěj Fiala.

Vítkovice tak na sestupovém patnáctém místě stále ztrácejí na čtrnáctý Sokolov tři body. Baník i ve druhém utkání pod novým trenérem Vítězslavem Hejretem remizoval 1:1 a připsal si první jarní vstřelený gól doma.

Fotbalová národní liga - 22. kolo:

Baník Ostrava - Pardubice 1:1 (0:1)

Branky: 65. Sus - 14. Kudrna. Rozhodčí: Matějček - Fišer, Pfeifer. ŽK: Hlinka, Helešic, Mičola, Sus - Kudrna, Fousek, Kayamba. Diváci: 4789.

Sokolov - Vítkovice 1:1 (1:0)
Branky: 25. vlastní Honiš - 55. Fiala. Rozhodčí: Dubravský - Melichar, Podaný. ŽK: Machek - Vaněk, Honiš, Mišinský. Diváci: 880.

Opava - Žižkov 2:2 (0:1),

Olomouc - Varnsdorf 3:2 (2:1),

Ústí nad Labem - Třinec 1:1 (0:1),

Znojmo - Táborsko 3:0 (2:0).

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54