29. dubna 2017 • 19:30

Olomoucké oslavy oddálila Opava! Výhru slaví Baník, Prostějov sestupuje

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Olomouce porazili v 25. kole druhé ligy Sokolov 2:0 a udělali další krok k postupu do nejvyšší soutěže. Návrat mezi elitu mohli mít jistý už tento víkend, ale po vítězství třetí Opavy na hřišti Táborska musí ještě oslavy odložit. Druhé místo si upevnil Baník Ostrava po vítězství 1:0 na Žižkově. Jistotu už má beznadějně poslední Prostějov, prohrál v Pardubicích 0:5 a po roce se z druhé ligy vrátí do MSFL.

O výhře Pardubic rozhodl dvěma góly Petráň, který otevřel skóre zápasu střelou z dálky v první minutě. Po devíti minutách hry už domácí vedli 3:0, když se prosadili i Jeřábek s Fouskem. Mizerný vstup do utkání odnesl střídáním brankář Prostějova Neoral, ale ani jeho nástupce Halouska si nevedl o moc lépe. V 36. minutě ho překonal Kudrna a vzápětí Petráň.

Na patnácté příčce, jenž rovněž znamená sestup, jsou Vítkovice. Na čtrnáctý Sokolov ztrácejí čtyři body, ale mají zápas k dobru. Stejně jako třináctý Varnsdorf, který od pásma sestupu dělí pět bodů.

Zvítězila naopak Ostrava, která se po výhře 1:0 na Žižkově opět přiblížila návratu do nejvyšší soutěže. Baníku patří druhá postupová pozice s osmibodovým mankem na vedoucí Olomouc. Stejný odstup má ostravský celek od třetí Opavy, jejíž dnešní prohra může zajistit Olomouci postup do první ligy.

Olomouc rozhodla už v první půli

Sigma rozhodla o výhře už v prvním poločase. V 23. minutě otevřel skóre Jan Štěrba, který si na přední tyči naběhl na roh a z voleje poslal balon nechytatelně pod břevno. Druhý gól přidal po centru v 35. minutě důrazný Tomáš Chorý a Hanákům už nemuselo příliš vadit, že v závěru nedal Plšek penaltu.

Olomouc zvítězila pošesté za sebou, naopak Sokolov po čtyřech kolech poprvé nebodoval a zůstal v tabulce čtrnáctý o čtyři body před předposledními Vítkovicemi.

Sigma Olomouc - Baník Sokolov 2:0 (2:0)
Branky:
23. Štěrba, 35. Chorý. Rozhodčí: Severýn - Dobrovolný, Batík. ŽK: Manzia - Čermák. Diváci: 1594.

Viktoria Žižkov - Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 8. Hrubý. Rozhodčí: Příhoda - Melichar, Vlček. ŽK: Šandera, Pavlata - Nerad, Stáňa. ČK: 90.+1 Stáňa. Diváci: 4010.

Pardubice - Prostějov 5:0 (5:0)
Branky: 1. a 37. Petráň, 5. Jeřábek, 9. Fousek, 36. Kudrna. Rozhodčí: Mrázek - Kožár, Urban. Bez karet. Diváci: 669.

Táborsko - Opava 1:2 (0:1)
Branky: 78. Dordevič - 29. Hrabina, 55. Schaffartzik z pen. Rozhodčí: Berka - Vodrážka, Petřík. ŽK: Džafič, Zavadil, Hanzlík, Běloušek - Radič, Smola, Mozol. Diváci: 713.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.