a dozvíte se vše jako první.
10. května 2017 • 18:54

Opava vyhrála a bojuje o postup. Baník urval důležitý bod ve Vítkovicích

Fotbalisté Opavy dál bojují o postup do ligy
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily SESTŘIH: Bayern Mnichov - Bayer Leverkusen 3:1. Za domácí pálily posily
Valencia - Las Palmas: Cancelo se loučil s Valencií, Zaza mu dal sbohem pohlavkem Valencia - Las Palmas: Cancelo se loučil s Valencií, Zaza mu dal sbohem pohlavkem

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali na půdě předposledních Vítkovic 2:2, vyrovnání zařídil v 87. minutě hostující Petr Breda. Pro druhý celek tabulky jde o důležitý bod, protože třetí Opava vyhrála v Třinci. Tím pádem ztrácí na Baník tři body, ten má ale lepší vzájemné zápasy. Naopak Vítkovice musí smutnit, Sokolov totiž porazil Znojmo 1:0 a svému největšímu soupeři v boji o záchranu utekl na čtyři body. Už jistě postupující Sigma Olomouc porazila 1:0 Frýdek-Místek.

Mičola v 17. minutě poslal Baník do vedení, ale předposlední tým tabulky skóre otočil. Těsně před pauzou vyrovnal Kovařík a po hodině hry se trefil Texl. Svěřenci Vlastimila Petržely vyrovnali až tři minuty před koncem gólem Bredy. Jeho spoluhráč Zápotočný však krátce poté dostal červenou kartu.

Vítkovice ztrácí čtyři body na první nesestupovou pozici, kterou drží Sokolov. Ten zásluhou Sadílkovy branky doma zdolal Znojmo 1:0.

Opava o triumfu v Třinci rozhodla už v prvním poločase, kdy skórovali Kuzmanovič s Jurečkou. V úvodu druhé půle sice snížil Stříž, ale hostující favorit vedení udržel a navíc v 86. minutě přidal pojistku Zapalač. Opavský finalista domácího poháru si ve druhé lize připsal pátou výhru za sebou.

Vedoucí Olomouc, která už má od minulého týdne zaručený postup, doma porazila Frýdek-Místek 1:0 a zajistila si také konečné první místo. Utkání na Andrově stadionu nenabídlo příliš vzrušující fotbal. Jediný gól vstřelil už ve druhé minutě Plšek a Sigma prodloužila vítěznou sérii na osm utkání.

Již sestupující a beznadějně poslední Prostějov prohrál na hřišti Táborska 0:3, když se hattrickem blýskl bosenský útočník Džafič. Stejnou porážku doma utrpěl Žižkov s Vlašimí, jež si pojistila čtvrté místo. Na páté příčce jsou České Budějovice, které remizovaly s Pardubicemi bez branek.

Hosté: 6. Kuzmanović, 34. Jurečka, 86. Zapalač

Domácí: Paleček – Stříž, Reintam, M. Čelůstka, Janoščín, Benetka (82. Hošek) – Šumbera, Krišto (C), Janošík (69. Joukl), Ižvolt – Dedič.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), Pospěch (C) (78. Puškáč) – Schaffartzik, T. Čelůstka, Zapalač, Janetzký (73. Mozol) – Jurečka (87. Radić), Kuzmanović.

Hosté: 17. Mičola, 87. Breda

Domácí: Květon – Řezáč, Mikula (C), Hruzík, Prajza – Ondráček (77. Hlavsa), Vaněk, Gebert (74. Juřena), Texl – Mišinský, M. Kovařík.

Hosté: Vašek – Breda, Pokorný, Zápotočný (C), Hučko (46. Helešic) – Mondek (67. Sus), Pekár, Hlinka, Mičola, Stáňa (65. Granečný) – Urgela.

Hosté:

Domácí: Reichl – Sladký, Štěrba, Škerle (C), Jemelka (37. Petr) – Zahradníček (19. Falta), Houska, Habusta, Plšek, Vichta (77. Ambrozek) – Yunis.

Hosté: Mihálek – Švrček (C), Klabník, Spasojević (77. Termanowski), Ilko – Nworah, Šichor, Slaninka, Berežný – Šumský, Šafner.

Domácí: Buchta, Ambrozek, Falta, Petr, Radaković, Antl

Hosté: Prepsl, Literák, Willwéber, Termanowski, Ferťal, Hamšík, Velička

Domácí: Habusta

Hosté: Šichor

Adámková – Caletka, Polák

Andrův stadion Olomouc. Kapacita: 12.566 míst.

Hosté:

Domácí: Toma – Zavadil, Navrátil, Hanzlík, Toml – Kučera, Nešický, Mršić (68. Presl), Džafić (86. Klusák) – Javorek, Musiol (58. Dordević).

Hosté: Halouska – Hýbl, Malý, Hirsch, Rus – Sus, Skwarczek (83. Sečkář), Machynek, Alaverdašvili – Hladík (46. Fládr), Píchal (77. Zapletal).

Domácí:

Hosté: 6. Vyhnal, 49. Jeslínek, 74. Krystan (vl.)

Domácí: Soukup – Hašek, Opluštil, Švejdík, Hurka – Podrazký (C), Pavlata, Krystan – Jelínek (75. Urbanec), Dočekal (85. Telnar), Engelmann (84. Volek).

Hosté: Nguyen – Wiesner, J. Štochl (C), Piško, Tusjak – Reiter (79. Milan Kadlec), Kulhánek, Hašek, Kučera (87. Vrána) – Vyhnal, Jeslínek (59. Hadaščok).

Hosté:

Domácí: Belaň (C) – Strada (77. Vondráček), Ševčík, Dobrotka, Krajačić – Kosak (12. Přeučil), Machek, Sadílek, Provod (69. Čihák) – Zorvan, Jakub Dvořák II..

Hosté: Koukal – Čereda, Motal, Svozil, Cihlář (C) – Sokol (67. Javůrek), Urbančok, Nepožitek (55. Holub), Njire (55. Helísek) – Šamánek, Teplý.

FK Pardubice

Domácí: Křížek – Klesa, Šourek, Havel, Kladrubský – Čavoš, Benát (C) – Pešek, Táborský (77. Matějka), Funda (66. Wermke) – Kadula.

Hosté: Knobloch – Křapka, Piroch, Šejvl, Shejbal – Mužík (90. Pospíšil), Kudrna (C), Řezníček, Fousek (62. Čiernik) – Ladra, Petráň (85. Kovář).

Domácí: Matějka, Wermke, Vopat, Hála, Kouadio, Rotbauer

Hosté: Kovář, Pospíšil, Přibyl, Šmíd, Huf, Čiernik