České Budějovice jsou dál neporažené, Feninův gól Varnsdorfu nepomohl

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

SOUHRN 4. KOLA | Fotbalisté Českých Budějovic ani ve 4. kole druhé ligy neprohráli. Jihočeský celek si dnes doma poradil 4:1 s exligovým Hradcem Králové a po třetím vítězství sebou má na prvním místě tabulky náskok jednoho bodu před Vlašimí a Třincem.

Budějovičtí měli zápas od začátku pevně pod kontrolou. V poločase vedli zásluhou Čavoše s Táborským, po přestávce navýšili náskok díky vlastnímu gólu Plašila a zásahu Sukisy. Za hosty v závěru pouze snížil Pázler a Hradec zaznamenal první prohru po sestupu z nejvyšší soutěže.

Stejným výsledkem 4:1 si druhá Vlašim poradila s Varnsdorfem. Poslední celek se sice už ve druhé minutě ujal vedení zásluhou bývalého reprezentanta Fenina, ale domácí ještě do přestávky otočili na 2:1. Dvěma góly se vítězství podílel Vodháněl a čtvrtou branku v sezoně si připsal Fotr, který se tak s hradeckým Pázlerem dělí o první místo v tabulce střelců.

Pět branek bylo k vidění i ve třetím dnešním utkání, ve kterém si Žižkov poradil 5:0 s předposledními Vítkovicemi. Pražané se po třech remízách se dočkali prvního vítězství v nové sezoně a spolu s Budějovicemi a Opavou ještě neprohráli. Ostravané naopak ještě nevyhráli (dvě remízy, dvě prohry).

Žižkov má první výhru v sezoně

Fotbalisté Žižkova rozstříleli ve 4. kole druhé ligy 5:0 předposlední Vítkovice a po třech remízách se dočkali prvního vítězství v nové sezoně. Ostravané naopak ještě nevyhráli, a pokud odpoledne Varnsdorf porazí Vlašim, můžou klesnout na poslední příčku.

Žižkov ukončil remízovou sérii velmi rázně a díky brankám Haška s Bazalem vyhrál první poločas 2:0. Po přestávce se navíc v rozmezí tří minut prosadili Kodeš s Jelínkem a konečnou podobu dal výsledku v 67. minutě střídající Hurka, který skóroval hned po pár vteřinách na hřišti.

Olympia poprvé padla, Opava ztratila

Až ve čtvrtém kole našel nováček druhé fotbalové ligy Olympia přemožitele. Pražský celek dnes podlehl 0:2 na hřišti Třince, který se díky vítězství posunul do čela neúplné tabulky. Opava doma nečekaně jen remizovala 0:0 se Sokolovem a na nového lídra ztrácí bod.

Opava měla nad soupeřem téměř celé utkání výraznou převahu, ale žádné šance neproměnila. Svěřenci Romana Skuhravého tak nepotvrdili střeleckou formu z minulých dvou kol, ve kterých nastříleli 11 gólů. Sokolov s koučem Pavlem Horváthem získal teprve druhý bod v sezoně.

Třinečtí díky brankám Reného Dediče a Jiřího Janoščína vyhráli třetí ze čtyř dosavadních zápasů nového ročníku a na kontě mají devět bodů. Olympii patří sedmé místo.

Příbram porazila Táborsko na jeho hřišti 2:0, připsala si první vítězství v sezoně a poskočila na devátou pozici. Naopak jihočeský tým na premiérový tříbodový zisk dál čeká. O góly se postarali Zoran Danoski a Peter Grajciar.

Pardubice si doma poradily s Ústím nad Labem a zvítězily 3:2.

4. kolo druhé fotbalové ligy:

Vlašim - Varnsdorf 4:1 (2:1)
Branky: 25. a 51. Vodháněl, 34. Hadaščok, 86. Fotr - 2. Fenin. Rozhodčí: Slabý - Kubec, Kožár. ŽK: Plachý (Vlašim). Diváci: 823.

České Budějovice - Hradec Králové 4:1 (2:0)
Branky: 12. Čavoš, 40. Táborský z pen., 52. vlastní Plašil, 55. Sukisa - 76. Pázler. Rozhodčí: Dubravský - Dresler, Lakomý. ŽK: Wermke, Pešek - Ottmar. Diváci: 1516.

Viktoria Žižkov - Vítkovice 5:0 (2:0)
Branky:
36. Hašek, 41. Bazal, 52. Kodeš, 55. Jelínek, 67. Hurka. Rozhodčí: Lerch - Pfeifer, Dohnálek. ŽK: Kodeš - Galuška. Diváci: 1023.

MAS Táborsko - 1. FK Příbram 0:2 (0:1)
Branky
: 44. Danoski, 59. Grajciar. Rozhodčí: Ginzel - Ratajová, Poživil. ŽK: Kučera, Navrátil - Skácel. Diváci: 1315.

Znojmo - Frýdek-Místek 2:1 (1:0)
Branky:
33. Javůrek, 85. Svozil - 55. Švrček. Rozhodčí: Matějček - Melichar, Novák. ŽK: Urbančok, Růsek, Teplý, Lacko - Pielorz, Šumský, Biolek. Diváci: 1215.

Třinec - Olympia Praha 2:0 (1:0)
Branky: 18. Dedič, 46. Janoščín. Rozhodčí: Klíma - Vlasjuk,Vitner. ŽK: Demeter (Olympia). Diváci: 460.

Pardubice - Ústí nad Labem 3:1 (0:0)
Branky: 48. a 53. Petráň, 90.+2 Mužík - 82. Kacafírek. Rozhodčí: Vojkovský - Kotík, Boček. ŽK: Jeřábek, Petráň - Zeman, Kacafírek, Peterka. Diváci: 536.

SFC Opava - Baník Sokolov 0:0
Rozhodčí: Nenadál - Vodrážka, Hock. ŽK: Zapalač - Glaser, Mráz, Přeučil, Čihák, Kosak, Končal, Belaň. Diváci: 2657.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38