Budějovice ztratily s Táborskem a dotáhl je Třinec, Sokolov obral i Příbram

0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Fotbalisté Třince porazili ve 13. kole druhé ligy 1:0 Viktorii Žižkov a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí České Budějovice. Jihočeši dnes pouze remizovali 0:0 s Táborskem a první místo před slezským soupeřem drží jen díky lepšímu skóre. Oba celky mají na kontě 26 bodů.

O vítězství Třince rozhodl v 48. minutě Ižvolt a Slezané díky němu prodloužili sérii domácí neporazitelnosti na sedm zápasů. Hostující Pražané naopak zaznamenali první prohru pod vedením nového trenéra Pilného, který je v předchozích kolech dovedl k výhrám nad Znojmem a Ústím nad Labem.

Českobudějovičtí hosté se v Táboře bránili a největší šanci domácích přečkali v 78. minutě, kdy Nešický trefil tyč a dorážejícího Mršiče vychytal brankář Staněk. České Budějovice si tak venku připsaly druhou remízu za sebou a celkem z posledních pěti zápasů na soupeřově hřišti vyhrály jediné utkání.

Na třetím místě je Opava, která rozstřílela 5:1 Olympii. Na první výhře po dvou zápasech bez vítězství se dvěma góly podílel Kuzmanovič. Slezané mají v tabulce náskok jednoho bodu před pátými Pardubicemi a jeden bod je také dělí od vedoucí dvojice České Budějovice, Třinec.

Pardubice dnes otočily duel s Varnsdorfem, přestože ještě v 57. minutě prohrávaly 0:2. Domácí ale dokázali vyrovnat a nakonec o jejich vítězství rozhodl dvě minuty před koncem Piroch.

Sokolov obral i Příbram

Sokolova porazil po Hradci Králové 1:0 i dalšího účastníka minulé sezony nejvyšší soutěže Příbram.

Baník vstřelil vítězný gól v 11. minutě, když Adam Ševčík hlavou zužitkoval Glaserův centr. Domácí se především ve druhém poločase bránili velkému příbramskému tlaku, ale brankář Belaň předvedl několik výborných zákroků. Sokolov poskočil na desáté místo, Příbram zůstala v tabulce pátá.

Vítkovice pod Grmelou unikají pásmu sestupu

Fotbalisté Vítkovic rozstříleli v páteční předehrávce poslední Frýdek-Místek 5:0 a vyhráli i třetí zápas pod vedením nového trenéra Ludovíta Grmely.

O vítězství domácích rozhodl dvěma góly Kučera, po jednom zásahu přidali Mišinský, Mrázek a Twardzik. Frýdek-Místek skórovat nedokázal a natáhl sérii bez vstřelené branky na tři utkání a čekání na výhru si hosté protáhli už na deset duelů za sebou.

Valcíři tak na šestnácté příčce ztrácí dva body na předposlední Ústí nad Labem, které remizovalo 1:1 s Hradcem Králové.

Pardubice - Varnsdorf 3:2 (0:1)
Branky: 58. Křapka, 62. Petráň, 88. Piroch - 28. Durdevič, 56. Breda. Rozhodčí: Dubravský - Batík, Dohnálek. ŽK: Ladra, Surzyn, Prosek (všichni Pardubice). ČK: 90. Ladra. Diváci: 615.

Táborsko - České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Ginzel - Hock, Vít. ŽK: Novák, Řezáč (oba Č. Budějovice). Diváci: 675.

Třinec - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 48. Ižvolt. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Caletka. ŽK: Čelůstka (Třinec). Diváci: 457.

Ústí nad Labem - Hradec Králové 1:1 (1:1)
Branky: 32. Miskovič - 43. Nosek. Rozhodčí: Franěk - Kožár, Vlček. ŽK: Leibl, Matějka - Shejbal, Bederka. Diváci: 516.

Vítkovice - Frýdek-Místek 5:0 (2:0)
Branky: 50. a 60. Kučera, 18. Mišinský, 36. Mrázek, 89. Twardzik. Rozhodčí: Marek - Ratajová, Melichar. ŽK: Mišinský, Kučera, Motyčka - Literák. Jovovič. Diváci: 671.

Opava - Olympia Praha 5:1 (2:0)
Branky: 30. z pen. a 73. Kuzmanovič, 7. Puškáč, 78. Kayamba, 90.+1 Jurečka - 84. Liener. Rozhodčí: Berka - Dresler, Podaný. ŽK: Opluštil, Jukl, Vopat (všichni Olympia). Diváci: 2572.

Baník Sokolov - 1. FK Příbram 1:0 (1:0)
Branka: 11. A. Ševčík. Rozhodčí: Houdek - Kubec, Pečenka. ŽK: Zápotočný, Tregler, Januška, Matoušek (všichni Příbram). Diváci: 510.

1. Opava 30 18 9 3 76:33 63
2. Příbram 30 18 4 8 56:32 58
3. Pardubice 30 16 3 11 44:30 51
4. Hr. Králové 30 14 8 8 50:36 50
5. Třinec 30 12 11 7 42:30 47
6. Č. Buděj. 30 11 11 8 44:33 44
7. Sokolov 30 12 5 13 34:39 41
8. Vlašim 30 11 5 14 42:49 38