5. listopadu 2017 • 20:58

Nečekaný lídr. Druhou ligu vede Třinec, Opava padla, Budějovice jen remizovaly

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Třince vyhráli ve 14. kole druhé ligy 3:2 ve Vlašimi a osamostatnili se na prvním místě tabulky. České Budějovice totiž jen remizovaly 0:0 se čtvrtými Pardubicemi a na slezského lídra ztrácejí dva body. Východočeši jsou stejně jako třetí Opava o další dva body zpět.

Třinec sice ve Vlašimi prohrával po Pencově brance, ale ještě do přestávky zásluhou Reintama a Šumbery skóre otočil. Ve druhé půli vyrovnal Vyhnal, poslední slovo však patřilo hostům, když se podruhé prosadil Reintam. Třinec si tak připsal pátou výhru z posledních šesti zápasů.

V Českých Budějovicích se potvrdilo, že se potkaly dvě nejlepší obrany soutěže, a moc šancí k vidění nebylo. Jihočeši nakonec zaznamenali druhou bezbrankovou remízu za sebou. Ztrátu na vedoucí Třinec však budou moci smazat hned v dalším kole, kdy nastoupí právě na hřišti slezského celku.

Opava padla v Příbrami

Opava do zápasu nevstoupila vůbec dobře a ve 13. minutě po zásahu Grajciara z přímého kopu a gólu Ayonga prohrávala 0:2.

Hosté poté přidali a po hodině hry snížili zásluhou Smoly, ale vyrovnat už nedokázali. Příbram naopak dvě minuty před koncem rozhodla, když se prosadil Matoušek. Slezané prohráli třetí z posledních čtyř utkání a na České Budějovice i Třinec ztrácejí jeden bod.

Nedaří se ani osmé Olympii, kterou poprvé vedli nástupci odvolaného Miloše Sazimy Vladimír Skalba s Oldřichem Pařízkem. Pražský celek se sice proti Ústí nad Labem ujal vedení, ale s o záchranu bojujícím soupeřem nakonec prohrál 1:3 a připsal si třetí porážku za sebou.

Severočeši díky vítězství opustili sestupové pásmo a patří jim čtrnáctá příčka. Od předposledního Varnsdorfu, který však přivítá Znojmo až v neděli, je dělí tři body. Poslední Frýdek-Místek remizoval bez branek se Sokolovem a na Ústí ztrácí body čtyři.

Fotbalová národní liga - 14. kolo:

České Budějovice - Pardubice 0:0
Rozhodčí:
Královec - Melichar, Arnošt. ŽK: Sukisa, Havel (oba Č. Budějovice). Diváci: 1017.

Vlašim - Třinec 2:3 (1:2)
Branky: 14. Penc, 49. Vyhnal - 18. a 79. Reintam, 28. Šumbera. Rozhodčí: Mrázek - Polák, Batík. ŽK: Penc - Ilko, Kateřiňák. Diváci: 550.

Viktoria Žižkov - Táborsko 0:2 (0:1)
Branky: 10. Nešický, 51. Mršič. Rozhodčí: Vojkovský - Ratajová, Šimáček. ŽK: Čermák - Navrátil. Diváci: 921.

Varnsdorf - Znojmo 3:0 (1:0)
Branky: 37. Zbrožek, 53. Dordič, 75. Breda. Rozhodčí: Severýn - Vodrážka, Vít. ŽK: Zieris, Porcal - Svozil, Šamánek, Machuča. Diváci: 425.

Olympia Praha - Ústí nad Labem 1:3 (1:0)
Branky: 8. Katidis - 71. a 90.+1 Jindráček, 68. Procházka. Rozhodčí: Lerch - Myška, Černý. ŽK: Rothe, Duben, Liener, Katidis - Vaněk, Zeman, Leibl. Diváci: 286.

Frýdek-Místek - Sokolov 0:0
Rozhodčí: Machálek - Dresler, Dohnálek. ŽK: Biolek, Chvěja, Literák, Ondráček, Kovařík - Mejdr, Machek. Diváci: 378.

Hradec Králové - Vítkovice 2:0 (1:0)
Branky: 10. Pázler, 90.+2 Krátký. Rozhodčí: Slabý - Poživil, Petřík. ŽK: Shejbal, Krátký - Kučera, Mikula, Cverna. Diváci: 650.

Příbram - Opava 3:1 (2:0)
Branky: 10. Grajciar, 13. Ayong, 89. Matoušek - 62. Smola. Rozhodčí: Hrubeš - Flimmel, Vlček. ŽK: Zápotočný - Žídek. Diváci: 1162.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.